en
  • Foto: Kristīna Virse

  • Foto: Kristīna Virse

  • Foto: Kristīna Virse

  • Foto: Kristīna Virse

MIRKĻA INSTALĀCIJA = starpnozaru performance 26.08.2021, pl. 16.00

Kad pilsētvide un cilvēks apvienojas - dzimst mirklis. Mirklis, kuru var noķert, fiksēt, izjust, iemūžināt uz papīra lapas.


Mākslas parka "Mobilais muzejs. Nākamā sezona" publiskās programmas ietvaros, šī gada 26.augustā pl. 16.00 Drink and Draw Latvia sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas absolventiem radīs site-specific* performanci, kurā aicinās auditoriju reflektēt notiekošo ar skicēšanas palīdzību.

Dejotāji: Līva Apšeniece un Oskars Moore


 Apmeklētājus lūdzam aizpildīt anketu un pieteikt dalību, lai varam sagatavot nepieciešamos materiālus.


MIRKĻA INSTALĀCIJA ir starpnozaru performance, kurā pilsētvides ietekmē apvienojas laikmetīgā deja un vizuālā māksla.

*site-specific art – mākslas darbs, kas radīts, lai eksistētu noteiktā norises vietā.


Pasākuma norise:

Pirms performances sākuma, apmeklētāji tiek aicināti radīt vides izmaiņas, piemēram, balansējot akmeņus un veidojot dažāda izskata akmens krāvumus, kā arī izvēlēties skicēšanai nepieciešamos materiālus.


Performance sākās līdz ar mākslinieku iepazīšanos ar jaunradīto vidi. Mākslinieku uzdevums ir caur deju izpētīt jauniegūto skatuvi. Šīs izpētes rezultātā ar laiku notiek nenovēršamais – konktrukcijas sagāžas un rada citādu vidi nekā apmeklētāji to ir radījuši. Veidojas mākslinieka un auditorijas mijiedarbība, izmantojot vidi kā instrumentu.


Mākslinieku kustība pārvēršas pozās – dažas pilnībā statiskas, citās norit ārkārtīgi lēna kustība un tiek mainīta ķermeņa pozīcija. Katrai pozai tiek piešķirts ilgums sākot no 3 līdz 10 minūtēm.


Apmeklētāji tiek aicināt fiksēt notiekošo – skicēt skices, reflektējot izjūtas un notiekošo no sava skatu punkta. Performances finālā dalībnieki tiek aicināt izstādīt savus darbus, lai iedvesmotu sevi, citus un pašus performances māksliniekus.


Skicēšanai nepieciešamie materiāli (papīri, zīmuļi, ogles, flomasteri un citi mediji) tiek nodrošināti. Pasākumu atbalsta Royal Talens produktu līnija Sakura.


Ieeja pasākumā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina:

• Covid-19 pārslimošanas faktu;

• Covid-19 vakcinācijas faktu.

Derīgs sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Lasīt vairāk