...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Noskaidroti „Brigādes” konkursa uzvarētāji

21.02.13

Programmas „Brigāde” konkursā no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai ir saņēmušas 14 iniciatīvas. Tuvākajos mēnešos ar konkursā iegūto 5000 latu palīdzību durvis Rīgā vērs jaunas apģērbu un mēbeļu darbnīcas, mūzikas ierakstu studija, daudznacionāla virtuve, fotodarbnīca, capoeira deju studija un citi oriģināli uzņēmumi.Savukārt drīzumā „Brigāde” startēs arī Latvijas reģionos, par ko organizatori informēs tuvākajā laikā. Programmu „Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija (SFL).

Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra direktore un programmas „Brigāde” konkursa žūrijas locekle, komentē: „Patīkams pārsteigums bija šī gada „Brigādes” konkursā iesniegto projektu pieteikumu lielais skaits, kas apliecina to, ka sabiedrībā vērojama liela interese par šāda veida aktivitātēm. Iepazīstoties ar pieteikumiem, biju cerējusi redzēt vairāk neordināru un radoši „traku” ideju, kā arī nenācās viegli atlasīt projektus, kuriem līdzīgi spēcīgi pārstāvētas bija visas komponentes – kvalitatīvs kultūras pienesums un sociālā atbildība, kā arī pārliecinošs ilgtspējas modelis. Ceru, ka jaunās Brigāžu iniciatīvas Rīgas nomalēs darbosies kā pozitīvās prakses vīruss, kas rosinās izmaiņas pilsētas apkaimēs."

Konkursā atbalstu līdz 5000 Ls apmērā ir ieguvuši: Jānis Šnikvalds ar biškopības projektu „Baltu drava”, Elīna Bušmane ar sociālā dizaina projektu „Jūhū”, Ansis Ataols Bērziņš ar saietu namu „Vijoļšķūnis”, Ieva Veita-Breidaka ar mēbeļu dizaina līniju „Jubka”, Edgars Kaņepe ar „Daudznacionālu virtuvi” Kaņepes Kultūras centrā, Aija Bley ar fotodarbnīcu „Sapņu darbnīca”, Sandra Jakušonoka un Bolderājas grupa ar projektu „Tūrisma informācijas tīkls Bolderājā”, Kaspars Lielgalvis – multifunkcionālās koncertzāles attīstīšanai mākslas centrā „Totaldobže”, Solvita Kostjukova ar projektu „LuDe – dizains ar labu karmu”, Kristaps Puķītis ar Latvijas jaunās elektroniskās mūzikas izdevniecību „Dirty Deal Audio”, Toms Rusovs ar projektu „Muzikālā darbnīca”, Beatrise Gore ar cepuru darbnīcu „HATA”, Ance Pudāne ar projektu „Ērenpreiss velosipēdu restaurācijas darbnīca” un Jeļena Gaikeviča ar projektu „Capoeira Kids Academy”.

SFL programmu direktore un konkursa žūrijas locekle Aija Karlsberga norāda: „Liels prieks, ka šogad lielākā daļa Brigāžu ir izgājušas ārpus Rīgas centra un par savu atrašanās vietu ir izvēlējušās dažādas Rīgas apkaimes. Mani šoreiz projekti pārsteidza ar dažādību – kultūras nams „Maskačkā”, alternatīva koncertzāle VEF teritorijā, mākslinieciski „apģērbtas” kumodes un soliņi, apģērbu otrā dzīve lupatu deķos, Āfrikas ceļojumu iedvesmota fotostudija – tie ir tikai daži piemēri. Esam gandarīti, ka jaunie brigadieri apņēmušies īstenot arī vairākas patiešām veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības idejas, kas vienlaikus ļautu iedzīvināt gan radošu biznesu, gan dot labumu vietējai kopienai.

Programmas „Brigāde” konkursā atbalsts tika piešķirts tiem uzņēmumiem un iniciatīvām, kuru ideja ir balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociāli atbildīgas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas fiziskā vietā Rīgā.

Konkursā iesniegtos pieteikumus vērtēja 8 pieredzējuši profesionāļi: Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra vadītāja, Aija Karlsberga, Sorosa fonda – Latvija Tiesiskas valsts programmas direktore, Ilze Saleniece, Britu padomes Latvijā Sadarbības projektu vadītāja, Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore, „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore, Mārtiņš Krūtainis, Mentoru kluba valdes priekšsēdētājs, Arnis Sauka, Ventspils augstskolas prorektors, Rīgas Ekonomikas augstskolas pētnieks, Andris Rubīns, „DDB Latvija” direktors, „MAMMU” līdzīpašnieks, un Elīna Dobele, apavu dizainere un zīmola „ZoFa” īpašniece.

Brigāde
1 / 1