...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Procesuālā laikmetīgās dejas izrāde DRUPAS
Bijusī tekstilrūpnīca ‘’Boļševička’’, Ganību dambis 30
22.07.21

Mākslas parka “Mobilais muzejs. Nākamā sezona” publiskās programmas ietvaros ceturtdien, 22.jūlijā, plkst. 20.00 – 21.00 būs skatāma dejas mākslinieces Kristīnes Brīniņas solo izrāde par “māju” meklēšanu sevī.


Braucot pa Kurzemes apvidu, horeogrāfe vēroja un dokumentēja pamestās ēkas, kas Latvijā lauku reģionos ir ļoti daudz. Tukšās mājas raisīja virkni asociāciju - kopdzīve līdz mūža beigām, sabrūkošas ģimenes, vardarbīgas attiecības, trūkums, ilgas, cerības, vientulība un patvērums. Kamēr daba pārņem ēku drupas, kaut kur citur tiek celtas jaunas mājas, pielāgojot tās cilvēka šķietamām vajadzībām. Graustu konstrukcijas un personīgais pārdzīvojums kļuva par inspirāciju izrādes “Drupas” izveidei.


Izrāde „Drupas” būs skaniska, ritmiska un fiziska izrāde, kuras kustību partitūru veidos Kristīnes sadarbība ar ķieģeļiem, apspēlējot cilvēka un vides dažādās attiecības. Darba iecere sasaucas ar Martina Haidegera filozofiskās esejas "Būvēšana, dzīvošana, domāšana" ideju, ka mājošana un rūpes par lietām ir tiešais ceļš, kurā realizējas cilvēka esamība.


Kristīnes Brīniņas izpildījumā darbs iegūs sociālpolitisku un eksistenciālu nozīmi. To caurvīs ilgas, ievainojamība un trauslums, kam tiks pretnostatīts spēks un apņemšanās, kas pakļauj ķermeni riskam. Kustības un objektu miejiedarbībā radītās skaņas papildinās mūziķa Maksima Šenteļeva analogo instrumentu muzikālā ainava.


Izrādes autore: Kristīne Brīniņa

Izpildījums: Kristīne Brīniņa

Skaņa: Maksims Šenteļevs

Producents: Paula Purniņa, Tallinas Ielas kvartāls 

Ilgums: 50min


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rietumu banka un Nākotnes Atbalsta Fonds.


Ieeja pasākumā, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina:

• Covid-19 pārslimošanas faktu;

• Covid-19 vakcinācijas faktu.

Derīgs sertifikāts būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Izrāde "Drupas", Foto: Anete Zulmane
1 / 7