en
  • "Klīga"

“Survival K(n)it 7” programma “Baltajā naktī”

Jau no 12.00, līdz ar „Survival K(n)it 7” izstādes atvēršanu, pasākumu telpā pirmajā stāvā notiks “The Stitch Project” izšūšanas un sarunu darbnīca. Darbnīca piedāvā dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem iespēju satikties pie kopīga galda, apgūt un izmēģināt tradicionālās izšūšanas prasmes, vienlaikus iepazīstoties, sarunājoties un apmainoties ar zināšanām. “Baltajā naktī” sarunā piedalīsies arī irāņu mākslinieks Džamils Kamangers, kurš “Survival K(n)it 7” atklāšanas dienā pie Ministru kabineta veiks izšūšanas performanci, un plkst. 14.00 ar “The Stitch” projekta prezentāciju uzstāsies viņu pārstāve Hilde Hauna.

No plkst. 19.00 būs iespēja iesaistīties mākslinieku apvienības “Klīga” (Inga Ģibiete, Līva Rutmane K. un Klāvs Upaciers) glubināšanas perfomancē – “glubināšana” ir jaunvārds, kas radīts, sapludinot latviešu valodas vārdus „gludināt” un „bubināt”. “Baltās nakts” programmas turpinājumā sekos audiovizuāli koncerti – kā pirmais plkst. 21.00 uzstāsies igauņu mūziķis Eriks Alalooga ar performanci „Noose Intro” („Cilpas ievads”). Priekšnesumā tiks izmantoti pašizgatavoti analogie skaņu rīki un instrumenti un, eksperimentējot ar šo objektu iespējām un skaņām, Alalooga centīsies radīt mūzikas un skaņu alternatīvas mūsdienu digitalizētajai kultūrai. 

Plkst. 22.30 koncertu turpinās apvienības „Kunst oder Unfall” („Māksla vai negadījums”) performance, kas tiks īstenota sadarbībā ar “Dzejas dienām 2015”. Atsaucoties uz Hardija Lediņa un NSRD daiļradi, mūzika tiks savienota ar dzejas, instalācijas un video elementiem, radot elektroakustisku dzejas performanci. Apvienības kodolu veido mākslinieku pāris no Vācijas – Kalle un Augusta Lāri, kuriem “Baltajā naktī” pievienosies dzejniece un publiciste Liāna Langa un mūziķe Inguna Rubene, kādreizējā „NSRD” dalībniece.

Plkst. 23.00 sekos TJN “Annas 2” audio vizuālās performances studijas audzēkņu projektu spēle “Déjà vu”, savukārt programmu noslēgs videomākslinieces Lindas Konones un dīdžeja Bastard Gy performance „Dvīņi” sintīpopa un elektroniskās mūzikas ritmos. 

Survival K(n)it 7 festviāls notiek projekta  "This is Tomorrow. Back to Basics: Forms and Actions in the Future" ietvaros ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa", LR Kultūras ministrijas u.c. līdzfinansējumu.

Lasīt vairāk