Nodarbība veidota kā pētnieciskā darbnīca, kurā skolēni mākslinieka Andra Kaļiņina pavadībā gūst ieskatu laikmetīgajā mākslā, kā arī iesaistās krāsas un gaismas fizikālajos eksperimentos.
Nodarbības pirmajā daļā A. Kaļiņins iepazīstina ar savu radošo darbību, sniedzot priekšstatu par savu darbu estētiku, kura lielā mērā saistīta ar fizikālu parādību – krāsu. Krāsu fizikālo īpašību izpratne veicina pasaules un tās robežu apzināšanos un kritisko domāšanu.
Nodarbības otrajā daļā skolēni kopīgi ar mākslinieku veic divus eksperimentus. Viens no eksperimentiem ir populārā krāsu apļa veidošana, fiziski jaucot visas trīs pamatkrāsas kopā, tādā veidā iegūstot tumšu krāsas toni. Šo pašu eksperimentu skolēni atkārtos ar prožektoriem un gaismu filtriem, iegūstot pretēju rezultātu – gaišu krāsas toni.
Noslēgumā mākslinieks aicina skolēnus iesaistīties diskusijā – pārrunāt šo divu fizikālo procesu atšķirības un apspriest iegūtos rezultātus, kuri sākotnēji var šķist pretrunīgi.
Darbnīcas ilgums: 1.5h
Darbnīcas cena: 150 - 300 EUR
Andris Kaļiņins (1994) ir gleznotājs un scenogrāfs. Studējis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas nodaļā (prof. A. Freibergs, M. Pormale, V. Jansons), pēc absolvēšanas strādā gan kā scenogrāfs un kostīmu mākslinieks teātrī, gan kā gleznotājs. Abos medijos saglabā minimālistisku un konceptuālu pieeju idejas vizuālajam risinājumam. Kā scenogrāfs un kostīmu mākslinieks veidojis izrāžu vizuālo tēlu Valmieras teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, kā arī neatkarīgo teātru projektos. Kā gleznotājs radījis trīs personālizstādes “Andra Kaļiņina eļļas glezniecība”, “Klusā daba nav daba, bet ir.” un “Baltā zāle”, un piedalījies vairākās grupu izstādēs.
Nodarbība tapusi ar Valsts kultūrkapitālā fonda 2022. gada mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu.
Lasīt vairāk