en

SKOLAS SOMA

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) aicina pieteikties laikmetīgās mākslas izziņas darbnīcām kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Darbnīcas veidotas sadarbībā ar māksliniekiem un paredzētas 1. – 12. klases audzēkņiem, sekmējot laikmetīgās mākslas un sevis izziņas procesu radoši-praktiskā veidā.

Ar jaunizveidoto programmu LCCA turpina 2019. gadā aizsākto meistarklašu sēriju laikmetīgās mākslas iepazīšanai skolēniem, ik gadu sadarbojoties ar jauniem māksliniekiem un mākslas vēstnešiem. Šogad programmas “Latvija skolas soma” meistardarbnīcu ciklā LCCA programmas veidotas kopā ar četriem māksliniekiem – Oto Holgeru Ozoliņu, Luīzi Rukšāni, Andri Kaļiņinu un Elīzu Dombrovsku.

Oto Holgera Ozoliņa darbnīcā “Tēlniecība – veids kā domāt un strādāt” skolēni gūs ieskatu laikmetīgajā mākslā un skulpturālajā domāšanā, kā arī apgūs praktiskas iemaņas par to kā ikdienā pieejamus materiālus pielietot mākslas darbu radīšanā. Nodarbība “Apzinātība un es”, mākslinieces Luīzes Rukšānes vadībā, apvienos izglītojošu un radošu laikmetīgās mākslas iepazīšanu gan izzinot Latvijas mākslinieku darbus, gan līdzdarbojoties jaunu darbu tapšanā. Mākslinieka un scenogrāfa Andra Kaļiņina pētnieciskajā darbnīcā “Krāsu fizika un poētika” aicinās iesaistīsies krāsas un gaismas fizikālajos eksperimentos. Savukārt režisores un komponistes Elīzas Dombrovskas radošā darbnīca “Skatuves balss” ļaus skolēniem iepazīties ar laikmetīgo mākslu un laikmetīgā teātra veidošanas principiem, kā arī pašiem veidot skaņas performanci, izmantojot savu balsi kā māksliniecisko izteiksmes līdzekli.

Tāpat LCCA “Skolas somas” piedāvājumā jau pedagogu atzītās un skolēnu iemīļotās nodarbības, ko izstrādājuši Anda Lāce, Gundega Evelone, Artūrs Punte un Maksims Štenteļevs, Eva Vēvere, Viviana Maria Staņislavska, Vika Eksta.

Pieteikties meistarklasēm skolas aicinātas sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra projektu vadītāju Artu Kauliņu, rakstot uz arta@lcca.lv vai zvanot +371 28390708.

Meistardarbnīcas tapušas ar Valsts kultūrkapitālā fonda mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu.

Lasīt vairāk