en

Festivālam Survival Kit 12 tapis mediācijas gids

Lai laikmetīgo mākslu padarītu pieejamāku cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, esam izstrādājuši īpašu informatīvo materiālu - mediācijas gidu laikmetīgās mākslas pieejamībai festivālā SURVIVAL KIT, kurā apkopota svarīgākā informācija par visu deviņu festivāla norises vietu vides pieejamību un tajā skatāmajiem mākslas darbiem. Gidā ir ievietoti apraksti, kas raksturo reālo vides pieejamības situāciju, lai apmeklētāji paši var izvēlēties savām vajadzībām piemērotākās izstādes norises vietas. Mediācijas gids pieejams bezmaksas gan  Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mājaslapā, gan visās festivāla norises vietās un no 1. oktobra tiks izplatīts pilsētvidē.


Gidā apkopoti mākslas mediatoru sagatavoti rosinoši jautājumi par festivālā skatāmo mākslas darbu tēmām dažādu paaudžu cilvēkiem - aicinām gidus izmantot gan individuāli apmeklējot izstādi, gan kopā ar mākslas mediatoriem, kas sastopami visās festivāla norises vietās pēcpusdienās. Lai pieteiktos sarunai ar mākslas mediatoru (gan individuāliem apmeklējumiem, gan grupām), aicinām sazināties ar mediatoru programmas koordinatori Māru Žeikari m. 29586893, vai rakstot uz mara[at]lcca.lv 


Mediatoru vadītas ekskursijas

Visu festivāla laiku līdz pat 31. oktobrim aicinām izmantot iespēju pieteikties mediatoru vadītām ekskursijām festivālā arī personām ar dažāda veida invaliditāti, sazinoties ar festivāla pieejamības projekta vadītāju Lību Bērziņu m. 28649014 vai Māru Žeikari m. 29586893, vai rakstot uz mara[at]lcca.lv . Mākslas darbu aprakstus vieglajā valodā iespējams saņemt, rakstot uz e-pasta adresi mara[at]lcca.lv.


---------------------------------------------------------------------------------

Par projektu “Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai”

---------------------------------------------------------------------------------

Pandēmijas laiks ikvienam no mums ir devis iespēju izjust to, kā ikdienā jūtas cilvēki ar invaliditāti, kuri ik dienu saskaras ar dažādiem ierobežojumiem un nevar apmeklēt kultūras pasākumus. Laikmetīgā māksla pēc savas būtības ir iekļaujoša un tās uztveršanai bieži nepieciešama palīdzība. Tādēļ LLMC izstādēs sastopami īpaši apmācīti mākslas vēstneši jeb mediatori – dažādu jomu eksperti, gan mākslas profesionāļi, gan neprofesionāļi, kas apguvuši prasmes un zināšanas par mākslas mediāciju, mākslas sociālo spēku un komunikāciju ar izstādes apmeklētājiem. Ar šo projektu LLMC paplašina laikmetīgās mākslas norišu pieejamību sabiedrībai, aicinot uz izstādēm un pasākumiem ikvienu, īpaši tos cilvēkus, kuri šo gadu pavadījuši izolācijā un ir ar dzirdes, redzes, kustību vai garīga rakstura traucējumiem.Video: Toms Taukulis


 Detalizētu festivāla norises vietu pieejamības aprakstus cilvēkiem ar dažāda veida traucējumiem lūdzam skatīt šeit. 


Angļu valodā:

 Accessibility | Latvian Centre for Contemporary Art 


Aicinām apmeklētājus iepazīties ar reālās vides pieejamības situācijas raksturojumu visās 9 festivāla norises vietās un izvēlēties savām vajadzībām piemērotākās izstādes norises vietas.


---------------------------------------------------------------------------------

Par festivālu “Survival kit”: Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit”, ik gadu piesaistot vairāk nekā 10 000 apmeklētāju, ir viens no vērienīgākajiem ikgadējiem laikmetīgās mākslas notikumiem Baltijā kopš 2009. gada. Tas radās kā reakcija uz ekonomiskās krīzes skarto Latviju ar mērķi rosināt sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Katru gadu festivālam tiek izvēlēta sabiedrībā aktuāla un nozīmīga tēma. Šogad tas norisinās no 3. septembra līdz 31. oktobrim vēl nebijušā formātā – tukšo ēku vietā apmeklētāji tiek aicināti doties uz Rīgas memoriālajiem muzejiem. Festivāls norisinās Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”. Festivāla vietu izvēle palīdz atsegt arī tā tēmu, aicinot pievērst uzmanību individuāliem stāstiem kolektīvās atmiņas kontekstā un sabiedrības novecošanās jautājumiem.


Projekts “Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai” tiek īstenots ar VKKF mērķprogrammas “KultūrElpa” atbalstu. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

Projektu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Frame Finland, SAHA fonds Turcijā un Goethe Institut Riga.

 


Lasīt vairāk