...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Grafikas izstāde „Piedrukas”
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
08.08.12 - 03.10.12

No 8. augusta līdz 3. oktobrim Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā būs skatāma izstāde „Piedrukas” (kuratore – grafikas māksliniece Lāsma Pujāte). Izstāde iekļaujas galerijā veidotā notikumu virknē, kas aicina palūkoties uz atmiņas un realitātes konstruēšanu ar vēsturisku interpretāciju, personisku stāstu un kolektīvas pieredzes palīdzību.

Izstādes ietvaros būs ne vien iespēja iepazīties ar litogrāfijas darbnīcu noslēpumiem un mākslas darbiem, bet arī pašam izmēģināt īpašo drukas tehniku radošā darbnīcā septembrī.

Latvijā ir tikai dažas litogrāfijas darbnīcas, no kurām īpaša ir Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Grafikas kameras litogrāfijas darbnīca, ar kuras palīdzību tapusi šī izstāde. Tās vadītājs un meistars ir pieredzes bagātais Imants Krepics, kas ieviesis savā praksē teju alķīmiskas drukāšanas metodes. Izstādes ietvaros  septembrī būs iespēja izmēģināt šos alķīmiskos paņēmienus un piedalīties atvērtā nodarbībā Latvijas Mākslinieku savienības Grafikas kameras litogrāfijas meistardarbnīcā.

Lāsma Pujāte, izstādes kuratore, stāsta „Par „piedruku” sauc pašu pirmo izmēģinājuma novilkumu jebkurā grafikas mākslas tehnikā. Caur šo novilkumu tiek pētīta krāsas kvalitāte, saķere ar papīru un pareizā krāsu saderība. „Piedrukas” ir  kolektīvs un savdabīgi 2008. gadā kļuvusi par  „Brederlo-von-Zēgenbuša” prēmijas laureāti un 2009.gadā  guvusi panākumus Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes “Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā.