...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Grafisko noveļu un komiksu izstāde "INVERSO"
LLMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga
06.03.14 - 20.03.14

Ceturtdien, 6. martā, plkst. 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LMC) Ofisa galerijā tiks atklāta mākslinieka Berliac (Argentīna / Norvēģija) izstāde „Inverso”. Izstāde tapusi sadarbībā ar komiksu kultūras žurnālu "kuš!"

Grafisko noveļu un komiksu autors Berliac dzimis Buenosairesā, Argentīnā, šobrīd dzīvo un strādā Bergenā, Norvēģijā. 2010. gadā dibinājis neatkarīgu komiksu izdevniecību "Zinemateca", kas specializējas jaunu un daudzsološu mākslinieku darbu izdošanā. Berliac arī pats ir autors vairākām grafiskajām novelēm, kas izdotas Argentīnā, Brazīlijā un Spānijā. Džeimss Kārtraits (James Cartwright) interneta vietnē "It's Nice That" atzinīgi novērtē autora meistarību, minot, ka Berliac ilustrācijas šķiet gluži kā iegrebtas metālā un iespiestas tieši uz grāmatas lapas. Viņš norāda, ka autors savos darbos pievēršas tumšākajiem dvēseles stāvokļiem - iekārei, izmisumam, bailēm un nodevībai, "vizuāli pretnostādot jauna pāra mīlēšanos un krokodilu rīvēšanos". 

Berliac stāstu „Inverso” 2013. gadā Latvijā izdeva komiksu kultūras žurnāls „kuš!”. Stāsta motīvu raksturo tās autors: "Kāds vārdā nenosaukts zoologs laulības krīzes vidū saņem uzdevumu izmeklēt lietu par, iespējams, eksistējošu “negatīvo jaguāru”. Jo dziļāk viņš dodas pētīt Amazones džungļus, jo vairāk attālinās un nokļūst realitātes otrā pusē. Vai ir jau par vēlu, lai atgrieztos?”

Izstādē būs skatāmi gan šī stāsta oriģinālie zīmējumi, gan īpašs gleznojums, speciāli radīts izstādei LMC Ofisa galerijā. Mākslinieks ieradies Rīgā, lai mēnesi pavadītu rezidencē, ko CUNE programmas (Comics Union of Nothern Europe) ietvaros sadarbībā ar centru "Noass" īsteno žurnāls „kuš!”. 13. martā plkst. 18.30 LMC Ofisa galerijā interesenti aicināti uz sarunu ar mākslinieku, savukārt 18. martā Berliac vadīs anti-naratīvo komiksu darbnīcu Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstāde "Inverso" būs apskatāma līdz 2014. gada 20. martam.

Izstādes atbalstītāji: CUNE (Comics Union of Northern Europe), Eiropas Komisija, Latvijas Republikas Kultūras Ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, NOASS.

LMC Ofisa galerija ir atvērta katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00; izstādes apskatāmas bez maksas. Adrese: Alberta iela 13 (7. stāvs), Rīga, LV-1010.