...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Meistarklase kopā ar Gundegu Eveloni „Kā ideja kļūst par mākslas darbu?”
Latvijas Nacionālā bibliotēka, Konferenču zāle, -1. stāvs
31.08.19

Sveicot Latvijas Nacionālo bibliotēku 100. jubilejā un kuplinot bibliotēkas svinību programmu 31. augustā, Latvijas valsts simtgades birojs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru aicina pusaudžus uz radošo meistarklasi kopā ar Gundegu Eveloni „Kā ideja kļūst par mākslas darbu?” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 31. augustā no 10:30-12:30, Konferenču centrā -1. stāvā.


Meistarklasē ar neparastiem radošiem paņēmieniem noskaidrosim gan to, kas ir laikmetīgā māksla un kā to radīt, ja pie rokas nav nekādu mākslasdarbu radīšanai piemērotu materiālu. Atraisīsim radošo domāšanu, izmantojot performances mākslu un instalāciju!

Meistarklases laikā starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone interaktīvā veidā ļaus noskaidrot, kā no idejas var nokļūt pie mākslas darba un iepazīstinās ar performances, akciju, hepeningu un instalāciju mākslas veidošanas praksēm un piemēriem Latvijā. Izmantojot uz vietas esošus priekšmetus, māksliniece ar praktisku līdzdarbošanos piedāvās piedzīvot, kā ir iespējams materializēt ikvienu radošu ideju.

Rada un dara: Latvijas valsts simtgades birojs, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Darbnīcas saturs piemērots pusaudžiem (12+)

Darbnīcas norises laiks un vieta: 10.30–12.30, Konferenču centrs, -1. Stāvs

Darbnīcas ilgums: 2h

Maksimālais dalībnieku skaits: 20

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās uz meistarklasi:

https://ej.uz/makslalnb

Visi meistarklasei nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti!

Meistarklasi vada: Lana Zujeva, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstnese

Gundega Evelone, māksliniece, tēlniece, kuratore.

Šī nodarbība Latvijas skolām mācību gada laikā tiek piedāvāta programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā SURVIVAL KIT, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle u.c. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu.

Kontaktpersonas:

Māra Žeikare, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs,

mara@lcca.lv, 

+371 29586893

Madara Peļāvina, Latvijas valsts simtgades birojs,

Madara.Pelavina@km.gov.lv