en

Pieejamība

PIEEJAMĪBAS APRAKSTS SURVIVAL KIT 13 festivālā

Aicinām apmeklētājus iepazīties ar reālās vides un satura pieejamības situācijas raksturojumu festivāla norises vietā Vecrīgā, Pils ielā 23.

Izstādē ir skatāmi 70 mākslas darbi, no kuriem lielākā daļa ir vizuāli (videodarbi, filmas un instalācijas). Daļa mākslas darbu ir audiāli. Lai apskatītu izstādi, ieteicams ieplānot vismaz 3 stundas. Festivāla apmeklējumu ar asistentu - mākslas mediatoru un mediatoru vadītas ekskursijas (gan individuāli, gan grupās; latviešu, krievu vai angļu valodās) personām ar dažāda veida invaliditāti lūgums pieteikt iepriekš. Ekskursijas ilgums ~45 minūtes. Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv vai zvanīt pa tālruni +371 29586893 (Māra). Tālrunis, lai saskaņotu automašīnas novietošanu pie ēkas cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām: +371 29957486 (Kristīne)

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem: ēka atrodas Vecpilsētā un lai iekļūtu ēkā ar ratiņkrēslu vai bērnu ratiņiem, apmeklējums ir jāpiesaka iepriekš. Ēka ir pielāgota ar mobilo pacēlāju, uz kura ir jāpārsēžas no sava ratiņkrēsla. Labierīcības nav pielāgotas. Izstāde ir iekārtota divos ēkas stāvos. Lai iekļūtu ēkas pirmajā stāvā, jāpārvar vairāki (15) pakāpieni. Uz ēkas otro stāvu arī ved kāpnes. Lai nokļūtu ēkas otrajā stāvā ar ratiņkrēslu, kvalificēti darbinieki palīdzēs nokļūt no viena stāva uz otru, izmantojot mobilo pacēlāju. Izstādē pieejami līdzi nesami soliņi, kurus iespējams pieprasīt biļešu kasē. Iepriekš saskaņojot, ir iespējama automašīnas novietošana pagalmā (laikos, kad nenotiek pasākumi).

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar redzes traucējumiem: cilvēkiem ar daļēju redzes zudumu piedāvājam saņemt darbu aprakstus (anotācijas) e-pastā, iepriekš sazinoties. Darbiem nav audio aprakstu, taču cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedāvajam iespēju piedzīvot izstādi mākslas mediatora pavadībā, iepriekš piesakot apmeklējumu. Daļa izstādes ir audiāla. Vēršam uzmanību, ka apgaismojums ēkā (gaiteņos) un telpās ir atšķirīgs. Lai orientētos ēkā, aicinām sekot ēkā izvietotajām norādēm vai doties kopā ar pavadoni. Darbu apraksti (anotācijas) nebūs izgaismoti, taču tie ir pieejami digitāli. Izstādi ir atļauts apmeklēt kopā ar suni-pavadoni.

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem: daļai videodarbu ir nodrošināti subtitri angļu vai latviešu valodās, skaņas līmeni austiņās regulēt nebūs iespējams. Informācija par darbiem ir vizuāla un tekstuāla - mākslas darbiem ir pieejami apraksti (anotācijas).

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem:

Pie darbiem, kuriem ir satraucošs saturs, ir pievienoti brīdinājumi. Aicinām izmantot mākslas mediatorus kā asistentus, kas iepazīstinās ar izstādi un tās darbiem vienkāršotā valodā. Darbu aprakstus vienkāršotā valodā iespējams pieprasīt, sazinoties ar mara@lcca.lv vai zvanot pa tālruni +371 29586893


Informācija par festivālu vieglajā valodā:

PAR SURVIVAL KIT 13

SURVIVAL KIT 13 ir mākslas izstāde.

SURVIVAL KIT nozīmē IZDZĪVOŠANAS KOMPLEKTS.

Šī izstāde notiek katru gadu septembrī, Rīgā, Latvijā.

Izstāde notiek vienu mēnesi kādā tukšā ēkā Rīgā.

SURVIVAL KIT 13 šogad notiek no 3. septembra līdz 16. oktobrim.

Mums ir svarīgi, ka izstāde ir pieejama ikvienam, tādēļ esam sagatavojuši

· Ekskursijas ar mākslas mediatoriem

· Darbu aprakstus vieglāk lasāmā valodā

· Izstādes pieejamības aprakstu

· bezmaksas ieeju izstādē cilvēkiem ar invaliditāti


! Mēs redzam pieejamību kā mācīšanās procesu, tāpēc būsim priecīgi par Jūsu ieteikumiem, kā savus pasākumus varam padarīt vēl pieejamākus ikvienam apmeklētājam. Ja Jums ir kādi ieteikumi, komentāri vai vēlaties dalīties ar savu pieredzi pēc izstādes apmeklējuma, lūdzu sazinieties ar LLMC komandu, rakstot uz mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893


Pieejamības apraksts SURVIVAL KIT 13 festivālā (krievu valodā):

ОБЗОР ДОСТУПНОСТИ ФЕСТИВАЛЯ SURVIVAL KIT 13.pdf 


Iepazīsties ar kuratores tekstu vieglajā valodā te:

Viegli lasit_par izstadi vieglaja valoda.pdf

Lasīt vairāk