en

Māksla un demence. Atēnas

https://vimeo.com/777257004 

2022. gada septembra noslēguma nedēļā kopā ar Latvian Centre for Contemporary Art- LCCA un partneriem no Alzheimer Athens, Alphaztl Compagnia d'Arte Dinamica un Spominčica - Alzheimer Slovenija piedalījāmies Erasmus + KA2 pieaugušo tālākizglītības projekta "ART vs DEMENTIA. Mākslas terapija kā empātisks rīks lai stiprinātu kognitīvās, fiziskās un piederības spējas cilvēkiem ar demenci” vizītē Grieķijā, Atēnās.

Atēnu Alcheimera asociācija Alzheimer Athens darbojas jau 20 gadus un ir izaugusi līdz 4 dienas centriem, kuru darbību mums bija iespēja iepazīt tuvāk. To vadītājas Nikoletta Geronikola un Giota Zoi dara sirds darbu, attīstot daudzveidīgas aktivitātes Alcheimera un demences skartajiem un to tuviniekiem - aprūpētājiem (caregivers). Apciemojām pansionātu, kurā ik dienu notiek mākslas un mūzikas terapijas nodarbības. Piedzīvojām mākslas terapijas sesiju arī paši uz savas ādas, kas mūs emocionāli satuvināja. Viena no vērtīgākajām pieredzēm bija vizīte The Benaki Museum, kura izglītības departaments pirms pandēmijas ir izstrādājis speciālas tūres - radošas nodarbības cilvēkiem ar demenci un viņu aprūpētājiem. Šis projekts tapis ciešā sadarbībā ar Atēnu Alcheimera asociāciju, jo to atzīst arī viņi - dabūt seniorus ar demenci uz muzeju nav vienkārši. Tādēļ ir būtiski, ka muzejam ir sadarbība ar dienas centriem, aprūpētājiem. Un ir būtiski šādas tūres-nodarbības nodrošināt regulāri.

Piedalījāmies Memory Walk 2022 jeb Alcheimera dienas gājienā un koncertā. Tā ir nozīmīgākā diena gadā, jo ar šo pasākumu tiek pievērsta pilsētas iedzīvotāju, arī politiķu uzmanība demences aktualitātei Grieķijas sabiedrībā. Bija prieks, ka gājienu apmeklēja liels skaits cilvēku.

#erasmus+ #ka2 #adulteducation #alzheimer #arttherapy #caregivers #disease #training

Lasīt vairāk