...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

"Mākoņu kutināšanās" - pirkstiņgleznošanas meistarklase un pasaku pēcpusdiena
Dziesmusvētku parks, Rīga
25.07.13

25.jūlijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) un izdevniecība „Liels un mazs” aicina vismazākos pasaules pētniekus un māksliniekus uz pirkstiņgleznošanas meistarklasi un pasaku pēcpusdienu – „Mākoņu kutināšanās”. Pasākums bērniem un viņu vecākiem norisināsies Dziesmusvētku parkā jeb Viesturdārzā. Mākoņus kutināt palīdzēs arī māksliniece Anete Melece, kura ilustrējusi Jura Kronberga dzejoļu grāmatiņu "Mākoņu grāmata". Ieeja – bezmaksas.

„Mākoņu kutināšanās” ir iespēja bērniem un viņu vecākiem pavadīt radošu dienu, kopīgi atpūšoties, pētot pasauli sev apkārt, mācoties vienam no otra. Tas ir iemesls uz mirkli patverties Rīgas senākā parka koku ēnā, lasot grāmatas un kopīgi pārspriežot tās ar citiem mazajiem māksliniekiem.

„Mākoņu kutināšanās” dalībniekiem būs iespēja kopīgi radīt unikālu mākslas darbu uz 15 kvadrātmetru lielas papīra loksnes, darbojoties ar rokām un pēdām, izmantojot parkā atrastos čiekurus un zāles stiebriņus, pētīt mākoņus debesīs un iemūžināt to nospiedumus. Savukārt lielākie mākslinieki aicināti lasīt grāmatas izdevniecības „Liels un mazs” teltī un iepazīties ar mākoņu vērojumu Jura Kronberga dzejoļos, grāmatiņā ar Anetes Meleces ilustrācijām – „Mākoņu grāmata”.

Māksliniekiem un vecākiem būs iespēja nomazgāt nokrāsotās rokas un kājas, kā arī aizņemties „darba apģērbu”. Par darba instrumentiem un krāsām ir padomāts, tomēr ikviens aicināts uz gleznošanas meistarklasi ņemt līdzi dažādus priekšmetus ar savādu reljefu – kartona rullīšus, konfekšu papīra iepakojumus, u.tml. „Mākoņu kutināšanās” laikā būs iespējams arī iegādāties „Liels un mazs” izdotās grāmatas. Bērnu vecāki visu pasākuma laiku par savu bērnu ir atbildīgi paši!

Kur atrodas Dziesmusvētku parks? Karte: http://goo.gl/maps/NtjyK 

Vairāk informācijas par „Liels un mazs”: http://www.lielsmazs.lv