en

Survival Kit

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit", ko veido kūrēta izstāde un pasākumu programma, tika radīts 2009. gadā kā reakcija uz Latvijas ekonomisko krīzi. Katru gadu festivāls izvēlas kuratoru (vai kuratorus), kas rūpīgi atlasa pētāmās tēmas, aicinot māksliniekus no visas pasaules piedāvāt alternatīvus izdzīvošanas scenārijus. Festivāla misija - kritiski pētīt un reflektēt par laikmetīgās sabiedrības attīstību - ir padarījusi to par galveno platformu, kurā Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LCCA) atspoguļo savu iesaisti laikmetīgās mākslas procesu pētniecībā, radīšanā un attīstībā Latvijā un starptautiski, kopš 2000. gada.

"Survival Kit" izvēlētā norises vieta ir neatņemama festivāla identitātes sastāvdaļa, jo bieži vien tiek izmantotas tukšas ēkas Rīgā, pētot to potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas, ko varētu izmantot to atdzīvināšanai. Neraugoties uz šo telpu bieži vien izaicinošo raksturu, festivāls uzsver pieejamības nozīmi, palīdzot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Šeit jūs atradīsiet informāciju par līdz šim pētītajām tēmām, māksliniekiem un notikušajiem pasākumiem, sniedzot ieskatu tajā, kā festivāls ir attīstījies gadu gaitā.