...
Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

Survival Kit 11 no 4. septembra līdz 4. oktobrim norisināsies Tērbatas ielā 75, bijušajā Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkā.


》KATALOGS


Darba laiks:

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00


Biļetes:

Vienreizējs apmeklējums 3 eur 

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 1 eur 

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 4 eur 

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 5 eurFestivāla organizators Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un tā kuratore ir Katja Krupeņņikova

Vienpadsmitā festivāla tēma ir “Būt drošībā ir bīstami” ("Being safe is scary").


Būt drošībā ir bīstami

Festivāla nosaukums "Būt drošībā ir bīstami" (Being Safe is Scary) aizgūts no mākslinieces Banu Džennetoglu (Banu Cennetoğlu) 2017. gadā speciāli izstādei "Documenta 14" radītā darba. Teksts ir aizgūts no grafiti, ko māksliniece pamanīja uz Atēnu Nacionālās tehniskās universitātes sienas, kad 2016. gada martā tika parakstīta ES un Turcijas vienošanās par bēgļiem. Pārkāpjot starptautiskos likumus par bēgļu aizsardzību, vienošanās piespieda izdot Turcijai katru nelegālo Grieķijas robežšķērsotāju. Pagaidu nometnes Grieķijas salās kļuva par aizturēšanas vietām uz nenoteiktu laiku, vairojot izmisumu, trauksmi un pašnāvību skaitu. Pārņemot šo neviennozīmīgo nosaukumu, Survival Kit 11 ieaistās plašākās diskusijās par drošību un politisko vardarbību. 

Drošības un aizsardzības jēdzieni atrodas šodienas politiskās iztēles centrā un tiek izmantoti, lai pamatotu karus, nacionālistiskas programmas, rasismu un nevienlīdzību, lai leģitimizētu un normalizētu novērošanu un pašuzraudzību, agresiju, naidu, izolētību un citus reakcionārus uzskatus un ideoloģiju. Baiļu politika barojas no nedrošības. Valdošā sistēma balstās uz ilūziju par aizsardzību, kas veicina brutālu konkurenci un uzspiež gan finansiālas, gan morālas parādsaistības.

Paradoksālā kārtā tieši visneaizsargātākie sabiedrības locekļi parasti tiek klasificēti kā drauds. Par bīstamiem tiek uzskatīti tie, kurus stigmatizē seksuālās identitātes, rases, sociālās klases, reliģijas vai dzimuma dēļ. Virkni fobiju izraisa arī migranta tēls, ko savā retorikā izmanto populistiskas un reakcionāras kustības. Arī cilvēki, kas rīko protestus un pretojas status quo, tiek uztverti kā pastāvošās iekārtas drauds. Bet ja šie cilvēki tiek dēvēti par “draudiem”, tad jāvaicā - kas ir apdraudētais? Un kādi ir pārējie (īstie) draudi, kas tiek noklusēti šo konstruēto draudu ēnā?

Šī izstāde cenšas iezīmēt, kāpēc steidzami nepieciešams mainīt mūsu pieņēmumus par drošību, mēģinot šo jēdzienu no jauna savienot ar tādām praksēm kā mīlestība, kopība, savstarpējs atbalsts, uzmanība, rūpes vienam par otru un par apkārtējo vidi.
Vizuālā identitāte: REFLECT


Festivālu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Rīgā, ProHelvetia, Mondriāna fonds, Frame, Rīgas dome, OCA, the Foundation for Arts Initiatives.


Sadarbības partneri: Clear Channel, Walters & Grapa, Malduguns, On Lemon, Kalve Coffee, Stenders, My Fitness, Kviller, LNMM, Radio NABA


Mediju partneri: Pastaiga, Delfi, Satori.lv, Punctum, Arterritory, IRProjektu "Kommunalka-Community” realizē LLMC sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija. 


1 / 1