en

Mākslinieks ir klātesošs

Izstāde Mākslinieks ir klātesošs

7. septembris - 8. oktobris, 2023

Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 14 ietvaros Vidzemes tirgū bija aplūkojama izstāde Mākslinieks ir klātesošs

Mākslinieki Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs 2023. gada pavasarī veidoja laikmetīgās mākslas projektus 6 Latvijas skolās – Aglonas vidusskolā, Antūžu pamatskolā, Bolderājas pamatskolā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, Liepājas Katoļu pamatskolā un Strenču pamatskolā. Mākslinieku rezidenču rezultātā tapa 6 mākslas darbi, kas redzami izstādē – foto, skaņu un telpas instalācijas, objekti un videodarbi, kā arī performances, kurās piedalās paši jaunieši. Izstādē redzamie darbi ar dažādu laikmetīgās mākslas mediju starpniecību atklāja jauniešiem Latvijas reģionos aktuālas tēmas.

Projekta kuratore ir Māra Žeikare (LCCA), projekta līdzkuratori ir mākslinieku kolektīvs “Tenthaus” no Norvēģijas, kas sniedza atbalstu un dalījās ar savu pieredzi Norvēģijas skolās, atklājot, kā ieviest un adaptēt ilgtermiņa mākslinieku rezidenču iniciatīvu Latvijas skolās.

Izstāde ir daļa no plašāka projekta, kura ietvaros norisinājās mākslinieku rezidences 6 Latvijas skolās, iesaistot vairāk nekā 100 skolēnus no 3.–12. klasei. “Tenthaus” atbalstījuši lekcijas māksliniekiem, nodarbību ciklu skolotājiem un vasaras nometni bērniem un jauniešiem Valmierā. 

Plašāka informācija par projektu Mākslinieks ir klātesošs atrodama šeit.

Projekts "Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās" (Nr.EEZ/2022/2/27) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība" konkursa "Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai" ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 228 713,36 EUR, no kurām 194 406,36 EUR sedz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, bet 34 307,00 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos.

  

Lasīt vairāk