en

Jaunums! Līdzību salas: Kolektīvā rokasgrāmata ilgtspējīgām un iekļaujošām mākslas institūcijām

Pēc divus gadus ilga inovatīva sadarbības modeļa ar vērtīgu publikāciju noslēgusies Latvijas Laikmetīgās mākslās centra (LLMC) dalība projektā “Līdzalību salas” (Islands of Kinship). Cieši sadarbojoties piecām vizuālās mākslas institūcijām Eiropā – Prāgā, Bratislavā, Bitolā/Skopjē, Ķelnē un Helsinkos – projekts pievērsās pieejamības, taisnīgas reprezentācijas un līdzdalības jautājumiem, kas ir būtiski ilgtspējīgai mākslas un kultūras institūciju darbībai.


Projekta “Līdzību salas” ietvaros LLMC īstenoja vairākas nozīmīgas izstādes un publiskās programmas ārpus ierastiem kultūras notikumu maršrutiem reģionos un Rīgā (LLMC Vasaras skola, 2023; Survival Kit 14, 2023; Starp mums viss labi, 2024), kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Vaclavs Špakovskis. Rīgas piezīmju grāmatas, 2023), Rīgas Mākslas telpā (Dekoloniālās ekoloģijas, 2022/2023) un Paula Stradiņa medicīnas muzejā (Kā es jūtos pēdējā laikā, 2023). Īstenoto izstāžu un programmu  ietvaros uzsāktās sadarbības izvērsa izpratni par pieejamības jautājumiem un atvērtas sabiedrības vērtībām, kā arī šo jautājumu mediācijas iespējām plašākā sabiedrībā Latvijā.


Projekta laikā gūtā pieredze, atziņas un labās prakses piemēri apkopoti izdevumā “Līdzību salas: Kolektīvā rokasgrāmata ilgtspējīgām un iekļaujošām mākslas institūcijām” (Islands of Kinship: A Collective Manual for Sustainable and Inclusive Art Institutions).

“Šī grāmata ir nenovērtējams projektā gūtās pieredzes atspulgs – gan uzdodot kritiskus jautājumus, gan mēģinot sniegt atbildes, bet, galvenokārt, tā liek domāt par iespējamajām pārmaiņām šī brīža neskaitāmo sociālo, ekonomisko un ekoloģisko krīžu iespaidā,” publikācijas nozīmi izceļ LLMC kuratore Andra Silapētere.


Ar šo publikāciju projekta dalībnieki cer, ka viņu centieni izies ārpus “Līdzdalību salas” sadarbības tīkla robežām, iedvesmojot arī citas mākslas institūcijas, māksliniekus, aktīvistus, pedagogus un studentus veidot savu darbību kultūrā apzinātāku, atvērtāku un iekļaujošāku.

Vairāk par projektu: www.islandsofkinship.org


Lasīt vairāk
15.00 €
Pirkt
Specifikācija
Izdevējs
Mousse Publishing

Valoda
Angļu

Parametri


ISBN
978-88-6749-634-1
Autori
Islands Of Kinship
Mediji
Ieskats grāmatā