en

Daiga GRANTIŅA, Kate KROLLE, Kati fon DOLFSA, Alīda MUŠENA, Katrina SAUŠKINA, Inga MELDERE

RIX satraukums (Histērija kā sākumpunkts)

Instalācija, performance, 2011


Mākslinieces no Latvijas un Vācijas pēta SURVIVAL KIT 3 sociākulturālo kontekstu, izmantojot histērijas diskursu. Histērija ir ne tikai sociāla epidēmija, bet arī semiotikas un estētikas fenomens. To var uztvert kā ķermeņa valodu, fizisku izteiksmes veidu. Tās simptomi darbojas kā daļa no kodu sistēmas lai pārraidītu subjektīvu un kultūras (bez-)saturu. No vienas puses šis pētījumos balstītais projekts piedāvā vienošanās platformu domām un komunikācijai. No otras puses histērija ir arī vieta domstarpībām – te vienmēr var atrast “bezveidīgu” zonu – kaut ko, ko nav iespējams pilnībā pārtulkot zinātniskā diskursa formālajā valodā. Šī transformatīvā procesa rezultātā atbrīvotās enerģijas būs izstādes uzmanības centrā.

Izstādi papildinās Hannes Lorekes lekcija „Par bīstamām metodēm runājot: histērija pārskatīta” 9. septembrī, plkst. 19:00, Zālē.


Kati fon Dolfsa (DE), Daiga Grantiņa (DE), Kate Krolle (LV), Alīda Mušena (DE), Katrīna Šauškina (LV)

Kati fon Dolfsa māksliniece, dzīvo un strādā Berlīnē Hamburgā.

Daiga Grantiņa, Hamburgā dzīvojoša māksliniece, šobrīd izstrādā diploma darbu Hamburgas Mākslas akadēmijas Juttas Kēteres klasē.

Kate Krolle 2010. Gadā beigusi maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijās. K.Krolles darbu centrālā tēma ir cilvēka iekšējie stāvokļi, kruus raksturo atsvešināšanās no tā sauktās realitātes.

Alīda Mušena dzīvo un strādā Hamburgā.

Katrīna Sauškina 2010. gadā absolvēja Latvijas Mākslas akadēmiju. K.Sauškinu interesē itnerkatīvi mākslas darbi, kas tematizē sociālas tēmas.

Inga Meldere ir māksliniece, kas kā mediju galvenokārt izmanto glezniecību. Dzīvo un strādā Rīgā