en

Programma


Lasīt vairāk

>> 2.oktobrī, pēcpusdienas saruna “Jaunā-Meitene nēsā savas sejas masku”


Sestdien, 2. oktobrī, Jāņa Akuratera muzejā norisināsies saruna par franču-itāļu kreiso anarhistu filozofiskā žurnāla “Tiqqun” tekstu “Jaunās-Meitenes teorija”, kas kalpojis kā iedvesmas avots muzejā izstādītajam Ievas Kraules-Kūnas darbam “35 jaunības reprodukcijas”. Jaunās-Meitenes teorija pirmo reizi tika publicēta 1999. gadā “Tiqqun” pirmajā numurā. Jaunā-Meitene ir patērētāju sabiedrības galīgais produkts un paraugpilsonis: dzīva izrāde par mīlestības neiespējamību impērijas apstākļos. Jaunā-Meitene ir feminisma izgāšanās triumfs. 


“Tiqqun” žurnāls tika izdots divos numuros no 1999. līdz 2001. gadam. Tas nonāca plašākas sabiedrības uzmanības lokā pēc policijas operācijas, kuras laikā tika aizturētas deviņas personas aizdomās par sazvērestību Francijas elektrovilcienu līniju sabotāžā; viens no aizturētajiem bija pirmā numura līdzautors. Latviešu valodā ir tulkots “Tiqqun” tekstu kopums ar nosaukumu “Blūma teorija”, kuru izdevusi grāmatnīca “Bolderāja” 2020. gadā. Vairāk par “Tiqqun” varat uzzināt Arta Sveces rakstā internetžurnālā “Satori” https://satori.lv/article/teoretiski-jaunumiSarunas dalībinieki: māksliniece Ieva Kraule-Kūna; soteriologs Tomass Šēnfelds; mākslinieks, kurators un rakstnieks Deivids Ešlijs Kers; jaunā autore, filosofijas interesente un viena no žurnāla “Tvērums” veidotājām Sofija Anna Kozlova.


>> Saruna notiks angļu valodā. <<


Pie ieejas pasākumā mēs lūgsim uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un personas apliecinošu dokumentu. Ieeja pasākumā ar festivāla vai muzeja biļetēm. Brīdinām, ka pasākums tiks dokumentēts.

_________________________________________


Pirms šī notikuma aicinām doties pastaigā uz pārējām festivāla "Survival Kit 12" Pārdaugavas lokācijām - Eduarda Smiļģa teātra muzeju un Ojāra Vācieša muzeju vai Rīgas centra muzejiem - Krišjāņa Barona muzeju, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, Andreja Upīša memoriālo muzeju, Raiņa un Aspazijas māju, Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeju un viesnīcu "Neiburgs".


No 14.00 muzejos ir sastopami mākslas vēstneši, kas ir īpaši apmācīti cilvēki, kas personīgā sarunā ar apmeklētāju palīdz pamanīt interesantas likumsakarības, faktus, dalās ar savām zināšanām un pieredzi, kā arī uzklausa apmeklētāju! Grupu apmeklējumu lūgums pieteikt iepriekš. Vairāk informācijas par norises vietām un biļetēm festivāla Facebook lapā un majaslapā: www.survivalkit.lv


-----------------------------------------------------------------

Pieejamības apraksts


Jāņa Akuratera muzejs

(Ojāra Vācieša iela 6a, Rīga)

Darba laiks: Ot-Se 11-18, Sv-Pr SlēgtsMuzejā aplūkojami pieci darbi: Anna Salmane (videodarbs ēkas 2. stāvā), Flo Kasearu un Elīna Vītola (instalācija muzeja pagalmā un strūklakā), Oskar Dawicki (objekts ēkas 2. stāvā), Jenna Sutela (divi videodarbi ēkas augšējā stāvā), Dineo Seshee Bopape (zīmējumi aplūkojami dažādās vietās ekspozīcijā).

Pieejamības raksturojums cilvēkiem ar kustību traucējumiem: muzejs atrodas ēkā, uz kuru ved vairāki pakāpieni. Muzeja pagalmā izvietoto instalāciju var aplūkot tikai no attāluma. Ēkā nav lifta. Lai aplūkotu video darbus, zīmējumus un objektu, jādodas pa kāpnēm uz otro un trešo stāvu.


Muzeju pieejamības apraksts: https://lcca.lv/lv/survival-kit/pieejamiba-sk12/


-----------------------------------------------------------------

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētais festivāls "Survival Kit" šogad norisinās 12. reizi ar sabiedrības izdzīvošanas un novecošanās jautājumiem, kurus iztirzā laikmetīgās mākslas darbi un mēģina iztēloties jauna veida sabiedrības imunitātes sistēmu, kas sākas ar mākslinieku pausto visu kopīgās ādas pavedienu.


Festivāla dibinātāja un vadītāja ir Solvita Krese, šī gada izstādes kuratores ir Ovula Durmusoglu un Joanna Varša.


_________________________________________

Pasākums norisinās ar VKKF fonda programmas “Kultūrelpa” atbalstu.

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.