en

Programma


Lasīt vairāk

>> 9.oktobrī, Ģimenes darbnīca ar Gundegu Eveloni


Sestdien, 9. oktobrī, 14.00 - 16.00, festivāla SURVIVAL KIT 12 ietvaros Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgā tiek rīkota mākslinieces Gundegas Evelones darbnīca ģimenēm “Skaistuma mušiņu rāmētava” un visas dienas garumā aicinām apmeklēt festivāla norises vietas kopā ar mākslas mediatoriem vai individuāli, izmantojot mediācijas gidu.

Par darbnīcu: Atsaucoties uz Raiņa un Aspazijas mājā skatāmo mākslinieces Ingrīdas Pičukānes darbu “Veltījums nogurušajam plakstiņam”, radošās darbnīcas laikā ikviens varēs cildināt kādu paša izvēlētu savas ādas īpatnību. Ķermeņa zīmes varēs fiksēt īpaši iekārtotā fotostudijā, pašrocīgi radīt gleznu, un ievietot to foto rāmī, ko mājās novietot goda vietā. Neparastās darbnīcas laikā, izmantojot tēlniecības paņēmienus un fiksējot apmeklētāju ķermeniskās atšķirības zīmes ar polaroīda fotoaparātu māksliniece kopā ar apmeklētājiem veidos nelielus laikmetīgās mākslas darbiņus un tos ierāmēs. "Mēs, Jūsu skaistuma mušiņas, dzimumzīmes, rētiņas, kārpiņas, kuplās uzacis un grumbiņas, esam aizvainotas, ka mūs tā nievājat. Jūs mūs slēpjat zem bieziem meikapa slāņiem, iznīdējiet ar lāzeriem un nostiepjat aiz ausīm. Tieši mēs jūsu vienādās, plakanām pannām līdzīgās homo sapiens sejas padarām atšķirīgas un atpazīstamas. Mēs atzīmējam jūsu dzīves pieredzi un marķējam sasniegumus, un mums par to jātop izceltām."


Pieteikšanās šeit: https://forms.gle/MLN3n18e1R92QQzC9


Ekskursijas ģimenēm: 9. oktobrī no plkst. 12:00 aicinām ģimenes uzzināt vairāk par Survival Kit 12 izstādi un muzejiem kopā ar mākslas vēstnešiem, kas būs sastopami:

> plkst. 12:00-17:00 Raiņa un Aspazijas mājā,

> plkst. 14:00-17:00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un Krišjāņa Barona muzejā,

> plkst. 16:00-18:00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā.

Ģimenes ar bērniem ir aicinātas izzināt muzejā skatāmos laikmetīgās mākslas darbus kopā ar LLMC mākslas mediatoriem grupās vai individuāli, izmantojot mediācijas gidus, kas pieejami festivāla norises vietās.

Atgādinām, ka līdz 11. oktobrim individuāliem muzeja apmeklētājiem netiek prasīts uzrādīt sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu!

Par mediācijas gidu: pirms došanās uz festivāla norises vietām, aicinām ģimenes ar bērniem iepazīties ar festivāla vides pieejamības aprakstiem. Mediācijas gids pieejams bezmaksas gan Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (www.lcca.lv/lv/survival-kit/pieejamiba-sk12/) mājaslapā, gan visās festivāla norises vietās. Gidā ir ievietoti apraksti, kas raksturo reālo vides pieejamības situāciju, lai apmeklētāji paši var izvēlēties savām vajadzībām piemērotākās izstādes norises vietas. Gidā ir apkopoti arī mākslas mediatoru sagatavoti rosinoši jautājumi par festivālā skatāmo mākslas darbu tēmām visu vecumu apmeklētājiem!

Biļešu cenas: Dalība tikai radošajā darbnīcā: ar derīgu ieejas biļeti Raiņa un Aspazijas mājā. Festivāla kopējā biļete (9 EUR) ir derīga visu muzeju apmeklējumam no 3. septembra līdz 31. oktobrim, katru muzeju ir iespējams apmeklēt tikai vienu reizi. Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem. Ieejas maksa muzejos skolēniem un studentiem ir 1 EUR, izņemot Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju (0,50 EUR).Radošās darbnīcas apmeklējuma nosacījumi:

> Vecumā līdz 12 gadiem – ja nav elpceļu infekcijas slimību simptomi un nav noteikta pašizolācija vai karantīna; dalībniekiem nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pase, ID, dzimšanas apliecība).

> Vecumā no 12-18 gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv) vai negatīvs testa rezultāts, kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID, dzimšanas apliecība).

> Vecumā no 18 gadiem – jāuzrāda derīgs sertifikāts (www.Covid19sertifikats.lv), kā arī personu apliecinošs dokuments (pase, ID).

Informējam, ka pasākums var tikt tiks fotografēts un filmēts. Atrodoties pasākuma zonā, jūs apstiprināt, ka esat informēts, ka tiksiet iekļauts audio vai vizuālajā materiālā.

Laipni lūgti pievienoties!

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, zvanot 29586893, vai rakstot uz mara[at]lcca.lv


Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.