en

Eva Kotjātkova (Eva Koťátková)

Jautājot zivij (zivs ādā sauszemē)

>> Romana Sutas unAleksandras Beļcovas muzejā


Evas Kotjātkovas sirreālisma iedvesmotie darbi ar tēlniecības, performances un teksta palīdzību apskata un pārinscenē modernitātes mašinēriju, akcentējot tās sociālos, institucionālos un fizikālos mehānismus. Viņa vaicā, kādēļ mēs nereti uztveram šos noteikumus un ierobežojumus kā pašsaprotamus un ļaujam tiem ietekmēt veidus, kuros domājam, mācāmies, kustamies, uzvedamies un radām.


Ar pārinscenēšanas palīdzību viņa vēlas aktivizēt grupas vai indivīdus, kuri dažādu iemeslu dēļ ir izslēgti, diskriminēti, apklusināti. Kotjātkovas darbs festivālā Survival Kit 12, piepildāms nāras kostīms, ir daļa no plašākas sērijas ar nosaukumu “Mašīna empātijas atjaunošanai” (Machine for Restoring Empathy), istabas lieluma instalācijas, kurā, darba sākotnējā versijā, notiek šūšanas un stāstu stāstīšanas darbnīca. 


Izmantojot šīs sērijas daudzkrāsaino vidi, kura funkcionē līdzīgi dzīvam organismam, māksliniece akcentē empātijas spēju uz skaidru klātbūtni un starpniecību pasaulē, veidojot labāku dzīvi gan mums pašiem, gan pārējām sugām. Darbs piedāvā dalīšanās telpu un protestu vietu ikvienam un jebkurai būtnei, kam kaut kas pietrūkst vai kura jūtas nepilnīga, salauzta vai ievainota.

Pirkt Biļetes
Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 12 no 3. septembra līdz 31. oktobrim norisināsies Rīgas memoriālajos muzejos:


Jāņa Akuratera muzejā, Krišjāņa Barona muzejā, Raiņa un Aspazijas mājā, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Andreja Upīša memoriālajā muzejā, Ojāra Vācieša muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, Eduarda Smiļģa teātra muzejā un viesnīcā “Neiburgs”.  

Biļetes:

Festivāla biļete derīga muzeju apmeklējumam no 3.septembra līdz 31.oktobrim.

Biļetes iespējams iegādāties arī katrā muzejā atsevišķi par standarta cenu, kāda noteikta katrā no tiem.