La Piscine
Performance. 2016
Kolektīvais projekts La Piscine apvieno atšķirīgas mākslinieciskas pieejas un darbus, kas paredzēti vienam skatītājam/dalībniekam. Līdzīgi peldbaseinam, kas satur kopā sajaukušos ūdeni, arī La Piscine projekts ir ietvars atšķirīgām mākslas formām, ļaujot tām sajaukties un citai citu ietekmēt. Tādējādi ikviena kombinācija ir unikāla pieredze un vienlaikus atsevišķs darbs. Ikviens darbs un mākslinieciskā pieeja La Piscine gadījumā kļūst par pārdzīvojuma izraisīšanas instrumentu, kas pārbauda mums ierasto uzmanības režīmu. Projekta nenoteiktā forma sniedz iespēju apvienot jaunas mākslas formas ar vecām, kā arī tādām, kas dzimušas darba radīšanas gaitā. La Piscine norisinās funkcionālās vietās, kas notikuma laikā turpina savu ierasto funkciju (kā peldbaseins, parks, skola u.c.).
Pirmā La Piscine versija tika uzstādīta pilsētas peldbaseinā Pantenā, Parīzē, 2015. gada oktobrī, un to organizēja Les Laboratoires d’Aubervillers Mirjamas Lefkovicas pētniecības rezidences ietvaros. Septiņi mākslinieki (Žans Filips Dereijs, Valentīna Dezideri, Bens Evanss, Žeraldīne Longvila-Žefro, Alkis Hadjiandreou, Žilī Laporta, Mirjama Lefkovica) apguva cits cita pieeju un eksperimentēja ar to sapludināšanu. Šobrīd otrā La Piscine versija ir uzstādīta Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, ļaujot arhitektūrai, izstādēm un to apmeklētājiem kļūt par jauno kombināciju satvariem.
Par māksliniecēm
Valentīna Dezideri (1982) ir performanču māksliniece, kura dzīvo un strādā Amsterdamā. Viņa veido projektus “Viltus terapija” un “Politiskā terapija”, piedalās Izpildītājmākslu foruma organizēšanā Francijā, spekulē ar rakstniecību kopā ar profesoru Stefano Hārniju un nodarbojas ar “Poētiskajiem lasījumiem” kopā ar profesori Denīzi Fereiru da Silvu.
Žeraldīne Longvila (1981) ir mākslas kuratore. Viņa veido projektus, kas eksperimentē ar mākslas eksponēšanas formātiem. No 2005. līdz 2009. gadam Longvila vadīja La Galerie Exterieure – mobilu galeriju, kas piedāvā dažādas iespējas mākslas hepeningu veidošanai. Viņas jaunākais projekts ir mākslas un gastronomijas studija “Melnais ķiploks”.
Mirjama Lefkovica (1980) ir performanču māksliniece, kas dzīvo un strādā Parīzē. Kopš 2010. gada savā pētniecībā viņa lielākoties pievēršas jautājumiem, kas saistīti ar uzmanību un uztveri, un tajos izmantotajām dažādām visaptverošām metodēm, iesaistot vienu skatītāju un vienu izpildītāju.