en

Vivienne Griffin, Kaspars Groševs & Cian McConn

Atsvabini savus iekšējos delfīnus

Performance. 2016


SĀKSIM AR SEMIKOLU.

MEKLĒ

MEKLĒ

MEKLĒ

MEKLĒT PRIEKU

MEKLĒT PRIEKU

JA PIETIEKAMI ILGI IEKŠĒJI JUTĪSIES SKUMJI,

SKUMJA KĻŪS ARĪ ĀRIENE. TAS IR BĪSTAMI, JO

TAD TO UZZINĀS PĀRĒJIE. APKĀRTĒJIE ZINĀS –

VIŅŠ NEIZSKATĀS PĒC ĻOTI LAIMĪGA CILVĒKA.

VIŅA SEJĀ LASĀMAS ILGAS, NOGURUMS,

TO IZMOCĪJUŠAS CERĪBAS, RĪTAUSMA UN

NEAPTURAMAIS LAIKS. – NOSLĒPUMI, KO

GLABĀJAM SEVĪ, VAR IZPAUSTIES ĀRĒJI BEZ

MŪSU ATĻAUJAS. JŪTAS IR LIELS SPĒKS.

DABA IR LIELS SPĒKS. PASKAIDROT IR VELTĪGI.

NEPRETOTIES,

NEPRETOTIES

NEPRETOTIES

NEPRETOTIES

释 放 你 的 内 部 海 豚

(Ssch fonn neeee de nay poo hai twen)

Atsvabini savus iekšējos delfīnus,

Izroc bedri bedrē,

Nezini uzzināmo

PADO

DI

ES.


Par māksliniekiem

Vivjena Grifina (1975, Dublina, Īrija) dzimusi Eiropas kontinentālā šelfa rietumpunktā, kas ar kontinenta cietzemi savienojies nesenākā leduslaikmeta periodā. Šai tālīnajai salai bijusi būtiska loma mākslinieces darbos attīstītajiem eksistenciālas atsvešinātības un absurda motīviem. Ar zīmējumu, performanču, skulptūru un skaņas palīdzību Grifina pēta cilvēces kolektīvos pārdzīvojumus, nepasakāmā un neuzzināmā aspektus. Viņa studējusi Ņujorkas Pilsētas universitātes Hantera koledžā.

Kaspars Groševs (1983, Rīga, Latvija) ir mākslinieks un kurators, kurš dzīvo un strādā Rīgā. Viņš veido zīmējumus no miglāja, nezina neko un meklē jūrai griestus. Groševa darbi izstādīti Rīgā, Parīzē, Ņujorkā, Viļņā, Maskavā un citās vietās. Dažkārt viņš uzstājas, izpildīdams savu mūziku, un raksta tekstus Latvijas kultūras izdevumiem un izstāžu katalogiem. Groševs ir Rīgas galerijas Four To Seven (427) līdzdibinātājs un kurators.

Kīens Makons (1980, Golveja, Īrija) maģistra grādu mākslās ieguvis Londonas Karaliskajā mākslas koledžā 2012. gadā. Viņš sadarbojas un iesaistās komunikācijā ar citiem, izmantojot performanci, video, tekstu un objektu izkrāsošanu. 2013. gadā Makons galerijā Tintype sava soloprojekta Open Close Thing ietvaros sadarbojās ar Vivjenu Grifinu un Kasparu Groševu, veidojot kopīgu performanci Nothing Empty Nothingness.