en


Anastasia Sosunova

Demikova suns, 2017
video instalācija; 7' 18"


„Demikova suns“ ir video instalācija, kas balstīta uz krievu zinātnieka Vladimira Demikova eksperimentiem. Šis ķirurgs, orgānu transplantācijas pionieris, veica pretrunīgi vērtētus izmēģinājumus, kuru mērķis bija radīt divgalvainus suņus. Lai gan daži viņu dēvēja par „trako zinātnieku“, Demikovs tika apbalvots ar ordeni par saviem nopelniem, kā arī saņēma PSRS Valsts prēmiju. Anastasija Sosunova pievēršas Demikova tēlam, lai pētītu kultūras atšķirības valstīs, kuras atrodas tuvu viena otrai. Instalācija sākotnēji tika rādīta Ignalinas Kultūras un sporta centrā netālu no Lietuvas–Baltkrievijas robežas, kur tā mijiedarbojās gan ar vietu, gan jo īpaši ar padomju laika sienas gleznojumu, kurā attēloti vietējie dzīvnieki eksotiskā Āfrikas savannas vidē.


Sosunova izmanto tēlniecību, video un attēlus, lai apskatītu priekšstatus par „svešo“, kas ieņem vietu mūsu ikdienas dzīvē. Personīgie stāsti un savāktās liecības rāda valodu ne tikai kā identitātes, bet arī kā nesaprašanās simbolu. Anastasijas Sosunovas pieredze, uzaugot krievu ģimenē Lietuvas perifērijā Ignalinā, runā par Baltijas reģiona daudzajām identitātēm, kā arī par iespējamību uzaugt kā svešiniekam savā dzimtajā valstī. Līdzīgā veidā attēli sagroza un definē vietas, kļūstot par tārpejām svešos kontekstos. Izmantojot vārdus, attēlus, objektus un simbolus, Anastasija Sosunova reflektē par ārpuszemieti, kurš dzīvo starp mums, un par visa pamatā esošajām plaisām, kuras joprojām nosaka mūsu laikmetu. „Es runāju lietuviski ar stila kļūdām un savā dzimtajā valodā — krieviski — ar nelielu akcentu un nabadzīgu vārdu krājumu. Es aizmirstu vārdus. Valoda šķiet kā sarežģīts rīks, kuru ir pārāk grūti apgūt un kurā ir daudz tehnisku smalkumu.“ Fragments no Anastasijas Sosunovas teksta „Cosplay at the Family Dinner“ (Maskošanās ģimenes vakariņās), kurš rakstīts grupas izstādei galerijā The Sunroom ASV Virdžīnijas štatā Ričmondā.


Mājaslapa: anastasiasosunova.com

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur