en
Judy Blum Reddy

Ebreju bēgļi: pludmalē, dzimšanas dienas svinībās, jūrnieku cepurēs, ejot makšķerēt, ar suni un kaķiem, izjādē ar zirgiem, brillēs, braucot laivās, pārģērbjoties par Ziemassvētku vecīšiem, svinot Ziemassvētkus, piknikojot, dodoties viesībās, 2017
restaurēta 16 mm filma, HD video, vēstules; 130'


Blūmas-Redī tēva uzņemtie mājas video tikuši rediģēti un atlasīti atbilstoši mākslinieces atmiņām par agrīno bērnību. Šo filmu diapazons sniedzas no viņas bērnības posma līdz laikam, kad viņa no ASV devās uz Parīzi, un rāda kopienu, kas izveidojās pēc Otrā pasaules kara ASV nonākušo ebreju diasporā. Grupētas nevis hronoloģiski, bet tematiski, šīs filmas dublē atcerēšanās procesu, ko veic cilvēki, kas bijuši klāt filmētajos notikumos, un saista vēsturiskās traumas pāri paaudzēm. Holokausta rezultātā daudzveidība pazuda no tādām pilsētām kā Rīga, kura reiz plauka kā ostas pilsēta, kas savienoja ebreju tirgotājus un baltvāciešus. Līdzās video ir virkne vēstuļu, kuras atspoguļo saraksti starp ģimenes Amerikas daļu un tiem, kuri palika Austrijā, daloties holokausta notikumu laikā piedzīvotajā. Filma dokumentē tuvību starp cilvēkiem par spīti ģeogrāfiskajam attālumam. Tā apstrīd nācijas veidošanas sekas un identitātes grupu formēšanos pēc valodas, rases un reliģijas.


Blūma-Redī kartē identitāti un reliģiju divos laika skalas beigu punktos, caur feminisma prizmu definējot gan moderno, gan laikmetīgo. Viņa zobojas par vīriešu modernisma glezniecības atkārtošanos, attēlojot vilcienu sarakstus un birokrātiskās komitejas Ņūdeli, Indijā, kurās nacionālo identitāti definē tās pašas neefektīvās komitejas, kurām uzticēts būvēt ekonomikas infrastruktūru un iznīdēt nabadzību. Tomēr identitāte ne vienmēr ir nacionāla. Blūmas-Redī vecāki izbēga no holokausta, emigrējot no Vīnes uz Ņujorku. Francijā viņa apprecēja Krišnu Redī, un kopš tā laika viņas darbos redzama atsauce uz Indiju. Bet vai viņa ir indiete? Blūma-Redī liek lietā feministu konceptuālismu, lai dažādos medijos risinātu vienkāršas identitātes ideju, akcentējot dzīves sarežģītību viņpus barjerām un “nācijas” definīcijām.


Mājaslapa: judyblumreddy.com

Kontakti

Kontakti


SURVIVAL KIT 10.0 no 6. līdz 30. septembrim norisinās Rīgas cirka ēkā, ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas


Darba laiks
P slēgts
O slēgts
T 14.00–20.00
C 14.00–20.00
Pk 14.00–20.00
S 12.00–20.00
Sv 12.00–20.00

Biļetes
Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums) 
3.00 eur
Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību) 
1.00 eur
Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni) 
4.00 eur
Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits) 
5.00 eur 


Kontakti labā puse

SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS UN PUBLICITĀTE:
Marta Krivade
marta.krivade@lcca.lv, tel. +371 26486312


MĀKSLAS VĒSTNEŠI UN IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA:

Māra Žeikare
mara@lcca.lv, tel. +371 29586893


PROJEKTA DIREKTORE:
Margarita Ogoļceva
margarita.ogolceva@lcca.lv


PROJEKTA VADĪTĀJA:
Elizabete Šatrovska
elizabete.satrovska@lcca.lv


SURVIVAL KIT 10 KURATORI:
Solvita Krese, Inga Lāce, Sumešs Šarma (Sumesh Sharma), Anželsa Miralda (Àngels Miralda)


Norises vieta

Šoreiz Survival Kit iemājojis Rīgas cirka ēkā (ieeja no Alfrēda Kalniņa ielas puses), kas ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tās būvniecība pabeigta 1888. gadā, trīsdesmit gadus pirms Latvijas valsts tapšanas. Šobrīd cirks piedzīvo fundamentālas pārmaiņas, atkāpjoties no gadsimtiem senām tradīcijām, kas iekļāva cirka programmā savvaļas dzīvnieku izmantošanu; notiek pāreja uz jauna tipa cirku, kas paredz starpdisciplināru un inovatīvu pieeju. Līdz ar to “ārpuszemes” nolaižas cirka arēnā īstajā brīdī, signalizējot par vēlamām pārmaiņām ne tikai pašā cirka nozarē, bet arī plašāk – sabiedrībā kopumā. 

VSIA "Rīgas cirks" valdes locekle Ināra Kehre stāsta: "Survival Kit ir trāpīgs un simbolisks Rīgas cirka jaunās sezonas vēstnesis. Rīgas cirka ēkai šogad paliek 130 gadi, un šovasar noslēgsim ēkas fasādes pamatu stiprināšanu un konservāciju, kā arī jumta konstrukcijas nostiprināšanu,līdz ar to novēršot 2016. gadā konstatēto bīstamību. Ēku gaida atjaunošana, taču, kamēr tā tiks sagatavota, cirka ēkā uz dažādiem notikumiem aicināsim ikvienu. Tuvāko divu gadu laikā plānota daudzveidīga mākslas programma, tajā iekļaujot gan cirku, gan teātri, deju, vizuālo mākslu, mūzikas notikumus un visu, kas draudzējas ar māksliniecisko jaunradi, reizē spējot pieņemt ēkas nolietojuma pakāpi. Survival Kit ir pieredzējis partneris, kas ļaus apgūt dažādo telpu izmantojuma potenciālu un, pats svarīgākais, dos iespēju katram apmeklētājam piedzīvot cirka telpu maģisko šarmu."


Darba laiks

P slēgts

O slēgts

T 14.00–20.00

C 14.00–20.00

Pk 14.00–20.00

S 12.00–20.00

Sv 12.00–20.00

Biļetes

Ieejas biļete (vienreizējs apmeklējums)

3.00 eur

Biļete skolēniem, studentiem, pensionāriem (ar apliecību)

1.00 eur

Biļete ģimenei (divi pieaugušie un divi bērni)

4.00 eur

Festivāla biļete (neierobežots apmeklējumu skaits)

5.00 eur