Cilvēka smadzenēm raksturīgais paradums meklēt musturus un kopsakarības var būt kaitniecisks, it īpaši tad, kad domājam par cilvēcisko pieredzi. Kas kopīgs 1981. gadā dzimušajam "mileniālim" ar 1996. gadā dzimušo? Vai ir iespējams piederēt "Interneta" paaudzei, ja mājās pieslēgums parādās līdz ar universitātes gaitām?
Augt neatkarīgā Latvijā 2. paaudzes "afrolatviešiem" ir bijusi cita pieredze, nekā ierasties šeit vēl PSRS laikā. Ierasties Latvijā 21. gadsimta 2. desmitgadē ir pavisam cita pieredze, nekā izdzīvot jaunas valsts formatīvos gadus. Dažāds sakņojums (vai tā trūkums), konteksts un attieksme ir iemesls, kādēļ ir grūti runāt par "melno" kopienu Latvijā. Šī saruna bija mēģinājums atrast kopsaucējus 3 svešinieku starpā un caur jaunizveidotu definīciju postulēt piesaisti vai atsvešinājumu no plašākas sabiedrības.
Diskusiju moderēja Žulijens Nuhums Kulibali - kino kurators, lektors un publicists no Rīgas; strādājis gan Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (RIGA IFF), gan kā neatkarīgais kurators Tallinas Melno nakšu kinofestivālā Igaunijā (PÖFF), Rīgas Starptautiskajā īsfilmu festivālā 2ANNAS, u.c; paralēli piedalījies dažādu mākslas notikumu veidošanā sadarbībā ar "Kino Bize", laikmetīgā teātra festivālu "Homo Novus" u.c. Patlaban aktīvs kā laikmetīgās kultūras NVO "Ascendum" projektu vadītājs un kino publicists.
Pēc diskusijas notika arī brīnumainas atkalsatikšanās koncerts, Rīgā atkal ierodoties mūziķim Mafudam El-Kabi no regeja un ska mūzikas grupas “Los Compadres”, ko 90. gadu sākumā dibināja Roberts Gobziņš kopā ar muzicējošajiem Aviācijas institūta studentiem no dažādām Āfrikas valstīm.