Projekts "Obscene West. Naglis", kura nosaukumā izmantots Lietuvas geju kopienas 1990. gados publicētā mēnešraksta – Naglis – nosaukums, ir veltīts 1990. gadu kvīru kultūrai un tās izpausmēm Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Projekts pievēršas kvīru mākslinieku praksēm un to darbu sociālajam kontekstam pagājušā gadsimta beigās.
Projekta ietvaros izveidotā video programma, kas ietver 1990. un 2000. gadu mākslas darbus vai filmētus video materiālus (TV arhīvus), pievēršas jautājumiem, kas saistīti ar skatījumu uz kvīru kultūru, LGBTQ cilvēku pašreprezentāciju un sociālajiem satricinājumiem tā laika postpadomju valstīs. Plašākā kontekstā programma pievēršas dzimumu līdztiesībai un feminisma perspektīvām videomākslā.
"Obscene West. Naglis" iezīmē trīs jaunizveidoto nacionālo valstu sociālo ainavu un to polarizētās attiecības pret dzimumu un tā kultūras un sociālo statusu, liekot uzdot jautājumus par to, kā šīs norises un attiecības rezonē ar globālajiem procesiem un kā mēs varam šis vēstures mediēt šodien.
Video programma:
Igaunija
Anna-Stina Treumund “Mātes”, 2008, 8 min
Anna-Stina Treumund “Lūzeris”, 2011, 1 min
Mark Raidpere “Fokusu maiņa”, 2005, 9 min 27 s
Lietuva
Laura Stasiulytė “No jaunu meiteņe dzīves“, 2001, 14 min
Santa Lingevičiūtė “Un nāvei nebūs varas” 2008, 4 min 34 s
Latvija
Arta Biseniece “I love you”, 1992, 2 min 35 s
Dace Džeriņa “Atbrīvošanās”, 2002, 6 min
Līdztekus "Obscene West. Naglis" video programmai, festivāla izstādes piedalījās Riga Last Thursdays programmā, kuras laikā norisinājās gan mākslas mediatoru vadītas tūres abās izstādēs, gan Radio Tīrkultūra DJ sets kopā ar Maiklu Holandu (Michael Holland).
Projektu "Obscene West. Naglis" atbalstīja Lietuvas Kultūras padome