Baltkrievija ir mūsu kaimiņvalsts, un tā piedzīvo milzīgu krīzi. Tomēr daudziem Latvijas iedzīvotājiem tā joprojām ir vieta, kur dzīve norit līdzīgi kā jebkurā citā Austrumeiropas valstī. Kāpēc pastāv šīs domstarpības? Kāpēc Baltkrievijā viss ir dubultā? Divi karogi, divas valodas, divas Ziemassvētku svinības? Un kāpēc tas ir svarīgi latviešiem?
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā konflikti un politiskā apspiešana Baltkrievijā ir zaudējusi starptautiskās un arī Latvijas sabiedrības interesi. Tomēr represijas nav beigušās, un cilvēki joprojām cīnās pret diktatoru Lukašenko un viņa režīmu. Mēs uzaicinājām Nastu Zahareviču – politisko aktīvisti un žurnālisti no Baltkrievijas, kas šobrīd dzīvo Rīgā –, lai uzklausītu viņas pieredzi, kā arī saprastu politisko gaisotni Baltkrievijā un to, kas ir nepareizi ar Baltkrievijas tīrajām ielām.
Nastai Zaharevičai (Наста Захарэвіч) pievienojās arī jauniešu grupa no Latvijas, kuri pārrunāja Latvijas sociālā un politiskā aktīvisma robežas un savu atbildības sajūtu par vietējo politiku un individuālās brīvības nepārtrauktību.
Nasta Zahareviča (Наста Захарэвіч) ir baltkrievu neatkarīgā žurnāliste un politiskā bēgle. 2020. gadā viņa piedalījās protestos Minskā – par to tika divreiz notiesāta un bija spiesta pamest valsti, lai izvairītos no nelikumīgas un netaisnīgas kriminālvajāšanas. Kopš 2020. gada decembra, dzīvo Rīgā un turpina rakstīt par Baltkrieviju starptautiskajos medijos, vairojot izpratni par politieslodzītajiem un dažādām represijām Baltkrievijā.
Pasākums notika projekta „Collective Community Movement“ ietvaros. Projektu realizē LCCA sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, atbalsta - Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija