en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

10. septembris, CIK SVARĪGI BŪT NOPIETNAM?


SESTDIENA, 10. septembris

Cik svarīgi būt nopietnam?
Medijpratības darbnīca pieaugušajiem un senioriem

14.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiks latviešu valodā.


Nosaukums 'Cik svarīgi būt nopietnam: triviāla komēdija nopietniem cilvēkiem' (The Importance of Being Earnest: a Trivial Comedy for Serious People) dots Oskara Vailda 1895. gada lugai, kas kļuva par vienu no viņa slavenākajiem dramatiskajiem darbiem, lai gan sākumā ne visi novērtēja tās smalko ironiju par Viktorijas laika sabiedrības tikumiem, ikdieniškiem meliem, faktu ssgrozīšanu, dubultām identitātēm un citām viltībām.

Angļu valodā vārds 'earnest' ietver daudz dziļāku nozīmi nekā 'serious'. Tas aicina domāt ne tikai par nopietnību, bet arī par taisnību, patiesību, godīgumu un būtisko. Mūsdienās, kad mediji vissarežģītākās un grūtākās norises ikdienišķi izklāsta mums ierastās formās un informācijas ir par daudz, lai visu apgūtu, pie tam nesvarīgākā, piemēram, šovu dalībnieku garastāvokļi, tiek pasniegta daudz efektīgāk nekā patiešām svarīgi lēmumi un notikumi, kad politika tiek atspoguļota kā teātra izrāde, bet sports sarūpē drāmas, grūti izšķirt, kas nopietni uztverams un pārbaudāms, kas nē.

Darbnīca senioriem, bet arī citiem interesentiem veltīta medijpratības jautājumiem, centrā liekot tieši nepieciešamību attēlu, ziņu, video un audio informācijas virpulī saglabāt nopietnību un spēju kritiski izvērtēt, domāt un rīkoties, jo tieši tas lielā mērā nosaka, cik patiesā vidē dzīvojam.


VADĪTĀJA

Ilva Skulte ieguvusi filologa izglītību,strādājusi kultūras žurnālistikā un komunikācijas un mediju pētniecības jomā dažādās Latvijas augstskolās. Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv