en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

Satori // Balso par kultūru // politiķu diskusija (06.09., 13.09., 20.09., 27.09.)


06.09., 13.09., 20.09., 27.09.

“Balso par kultūru // politiķu diskusija”
Satori organizēta politiķu diskusija par dažādām tēmām priekšvēlēšanu laikā.


19.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiek krievu valodā, pieejams tulkojums angliski un ukrainiski.

Tuvojoties 14. Saeimas vēlēšanām, rīkosim četras diskusijas ar vadošo partiju deputātu amata kandidātiem. Tajās centīsimies saprast, kā partijas redz kultūras nozares attīstību un par ko atdot balsi pie urnām oktobrī.


Latvijas kultūrpolitikas pamatnostādnēs “kultūrizglītība” tiek saprasta ļoti šauri – kā talantu ataudze un kultūras darbinieku profesionālā izaugsme. Citur Eiropā kultūras izglītība tiek saprasta plašāk – tā nav tikai kultūras profesionāļu sagatavošana vai zināšanas par kultūras mantojumu un kanonu, bet saskarsme ar pasauli un iemaņas, kas ļauj indivīdam līdzdarboties kultūras, sociālajos un politikas procesos. Kultūras izglītības uzdevums ir iemācīt spēju reflektēt un būt aktīvam.


Diskusijā runāsim par mūsdienīgas kultūras izglītības politikas veidošanas priekšnosacījumiem un kultūras izglītības integrāciju mācību procesā.


Diskusiju vadīs žurnāliste Rita Ruduša, piedalās Mintauts Buškevics (ZZS), Ritvars Jansons (NA), Antoņina Ņenaševa (P), Aigars Bikše (A/P), Dace Melbārde (JV).


Diskusija būs skatāma gan klātienē, gan tiešraidē.


Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta saturu atbild biedrība "Ascendum" un interneta žurnāls "Satori".