en

Programma


Lasīt vairāk

TRĪS BRĪVĪBU BALSIS: Akustiskās mūzikas koncerts


Nesenie notikumi Ukrainā iezīmē brīvības izpratnes neviendabību un sadrumstalotību, kas atklājas sabiedrības polarizētajos viedokļos un nespējā vienoties par sarunas pamatnostādnēm. Taču starp šīm drumslām viz kaut kas vienojošs un kopīgs – brīvība kā dārgums, ko, lai arī katrs savā formā, grib saglabāt ikviens. Brīvības vērtība ir nepārvērtējama – par to var vienoties arī cilvēki, kam citādi piemīt pavisam atšķirīgs viedoklis un kas nāk no pavisam dažādiem laikiem un brīvībām.

Aicinājām uzstāties trīs dažādu paaudžu un brīvību mūziķus - Haraldu Sīmani, Helēnu Kozlovu un Aleksandru Baronu -, kuru dziedājumā, balss un attieksmes brīvībā smelties spēku un atbalstu.


Helēna Kozlova ir spilgta un harizmātiska personība Latvijas mūzikas kartē, apburošas balss īpašniece un pārpasaulīgas mūzikas radītāja. Savulaik Helēna Kozlova bijusi grupas "Skumju akmeņi" soliste, pēc tam sākusi uzstāties viena. Kopš 2005. gada Helēna veidoja grupas "Levīti" radošo kodolu, bet pašlaik atkal turpina uzstāties viena kā dziesminiece, spēlējot gan ģitāru, gan klavieres.

Haralds Sīmanis ir latviešu dziesminieks. Pēc profesijas — jumiķis, pēc nodarbošanās – ērģelnieks. Pašmācības ceļā apguvis ģitāras un ērģeļu spēli, Haralds 1980. gadā gūst plašu atpazīstamību, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpilda savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķīras no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts.

Aleksandrs Barons. Tikai skumjas dziesmas.