en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

17. septembris, TRĪS BRĪVĪBU BALSIS: SĪMANIS, KOZLOVA, BARONS


SESTDIENA, 17. septembris

Trīs brīvību balsis: Sīmanis, Kozlova, Barons
Akustiskās mūzikas koncerts

18.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiks latviešu valodā.


Nesenie notikumi Ukrainā iezīmē brīvības izpratnes neviendabību un sadrumstalotību, kas atklājas sabiedrības polarizētajos viedokļos un nespējā vienoties par sarunas pamatnostādnēm. Taču starp šīm drumslām viz kaut kas vienojošs un kopīgs – brīvība kā dārgums, ko, lai arī katrs savā formā, grib saglabāt ikviens. Brīvības vērtība ir nepārvērtējama – par to var vienoties arī cilvēki, kam citādi piemīt pavisam atšķirīgs viedoklis un kas nāk no pavisam dažādiem laikiem un brīvībām.

Survival Kit 13 festivāla un “The Hearing Voices Café” programmas ietvaros aicinājām uzstāties trīs dažādu paaudžu un brīvību mūziķus Haraldu Sīmani, Helēnu Kozlovu un Aleksandru Baronu, kuru dziedājumā, balss un attieksmes brīvībā smelties spēku un atbalstu.


PIEDALĀS

Helēna Kozlova ir spilgta un harizmātiska personība Latvijas mūzikas kartē, apburošas balss īpašniece un pārpasaulīgas mūzikas radītāja. Savulaik Helēna Kozlova bijusi grupas "Skumju akmeņi" soliste, pēc tam sākusi uzstāties viena. Kopš 2005. gada Helēna veidoja grupas "Levīti" radošo kodolu, bet pašlaik atkal turpina uzstāties viena kā dziesminiece, spēlējot gan ģitāru, gan klavieres.

Haralds Sīmanis ir latviešu dziesminieks. Pēc profesijas — jumiķis, pēc nodarbošanās – ērģelnieks. Pašmācības ceļā apguvis ģitāras un ērģeļu spēli, Haralds 1980. gadā gūst plašu atpazīstamību, kad "Mikrofona dziesmu aptaujas" noslēguma koncertā izpilda savu balādi "Ezers", kas ar savu skanējumu krasi atšķīras no visa, kas līdz tam ir ticis pārraidīts.

Aleksandrs Barons. Tikai skumjas dziesmas.


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv