en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

8. oktobris, PUTNIŅŠ NOĶERTS - DŪJA VAI PĪLE?


SESTDIENA, 8. oktobris

Putniņš noķerts - dūja vai pīle?
Bērnu medijpratības darbnīca bērniem

14.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiks latviešu valodā.


Mēdz sacīt: labāk zīle rokā, nekā mednis kokā. Doma ir plaša un brīva, bet, lai to saprastu, neatliek nekas cits, kā satvert, piesiet, ielikt būrītī, sagremot un... 'aprobežot'. Tā no lielāka putna tāds mazs putniņs vien paliek. Kā labāk? Apcerēt to lielo kokā, vai maziņo, kas rokā, uzskatīt vai iztaisīt par lielāko iespējamo? Un tad jau jāskatās, vai tas mazais noķertais putniņš ir zīle vai pīle. Un vai mednis kokā nav balta dūja, kas, paceļoties debesīs, liek atcerēties... vienam - Garu, citam - vēsts nodošanas sistēmu, vēl citam - trauslo mieru, kad to aizbiedē divi bāliņi, karā jādami...un domādami.

Kā no lasāma teikuma vai interesanta attēla izlobīt ziņu un kā - domu? Kā saprast zemtekstus un simbolus? Kā novērtēt iespaidu, kuru ziņa rada un rīcību, uz kādu pamudina? Par to runāsim medijpratības darbnīcā – spēlē skolēniem ‘Putniņš noķerts - pīle vai dūja?’, ko kopā ar žurnālisti un mediju pētnieci Ilvu Skulti vadīs pamatskolas 'Rīdze' Žurnālistikas un medijpratības pulciņa audzēkņi.


VADĪTĀJA

Ilva Skulte ieguvusi filologa izglītību,strādājusi kultūras žurnālistikā un komunikācijas un mediju pētniecības jomā dažādās Latvijas augstskolās. Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore.


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv