en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

15. oktobris, IEMŪŽINĀT IZNĪCĪBU: DOKUMENTĀLISMS KARĀ


SESTDIENA, 15. oktobris

Iemūžināt iznīcību: dokumentālisms karā
Kino darbnīca jauniešiem kopā ar ukraiņu un latviešu jaunajiem dokumentālistiem

14:00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiks angļu un krievu valodā.

PIETEIKTIES ŠEIT.


Divdesmitā gadsimta sākumā kino režisora Ļeva Kuļešova izpētītais fenomens, kas plašāk zināms, kā Kuļešova efekts*, ir skaidrs liecinājums tam, cik dažādi viens kadrs spēj darboties savienojumā ar otru. Filmas montāžas procesā tiek formēts stāsts un izmantoti visi iespējamie kino izteiksmes līdzekļi, lai panāktu daudzpusīgu skatītāja iesaisti un vēlamās emocijas. Tomēr cik dažādos veidos viens materiāls spēj paust krasi atsķirīgas lietas? Un cik skaidra ir robeža starp patiesību un iluziju, ja montāža pieļauj tik lielu “spēli” ar filmēto?

Darbnīcas ietvaros jaunieši izpētīs to, cik dažādos veidos ir iespējams konstruēt naratīvu, atklājot, kā audiovizuāla materiāla kombinēšana spēj iedarboties uz skatītāja uztveri, šo uzdevumu ne vien pašiem apspēlējot praktiski, bet arī plašāk to apgūstot diskusijā ar kino režisori Darju Molokoedovu, kura dalīsies ar pieredzi izstrādājot savu īsfilmu “Dizaineru iela”.

*divu dažādu kadru secīga kombinācija, kas mijiedarbojas ar cilvēka kognitīvo uztveri par abu attēlu nozīmi.


Par dalībniekiem:

Līva Polkmane ir kinorežisore no Latvijas. 2022. gadā ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā kino skolā. Viņas iepriekšējais darbs “Divi miljonāri no Priekuļiem” 2022. gadā ieguva Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" par labāko studentu filmu.

Darja Molokojedova ir jauna māksliniece no Austrumukrainas, kas darbojas laikmetīgās audiovizuālās mākslas jomā. Pašlaik viņa ir Harkivas Dizaina un mākslas akadēmijas studente. Viņas filma “Dizaineru iela” tika demonstrēta Amsterdamā, Malmē, Vīnē un Rīgā projekta “Solidaritātes skate” ietvaros.


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv