en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

BĒRNIEM VISS ATĻAUTS: Ģimeņu svētdienas (11.09., 18.09., 25.09., 09.10., 16.10.)


11.09., 18.09., 25.09., 09.10., 16.10.

Bērniem viss atļauts
Ģimeņu rīti: darbnīca un ekskursija

Iepazīsim izstādi kopā ar runci Ojāru!


13.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23


11.09. skaņu darbnīca "Es te MAZIŅŠ"


ar eksperimentālā teātra režisori un Survival Kit 13 sadarbības radio raidījuma “Volnenija” veidotāju Elīzu Dombrovsku.

Darbnīca notiks latviešu valodā.

Kopīgi veidots skaņdarbs “Es te MAZIŅŠ” ar bērniem & co. Eksperimentāla skaņas veidošanas darbnīca, kurai plāns galvā ir gatavs, bet to, ko katrs ir gatavs dot, nezina pat vispieredzējušākais klausītājs. Tās laikā kā pēdas dubļos, kokā iegrebtu vārdu vai mīļu, klusu paldies, izmantojot apzinātās klausīšanās metodi, dalībnieki tiek aicināti apjaust sevi telpās - lielās vai mazās, un savas sajūtas audiāli dokumentēt, lai kā lieli mākslinieki radītu lielu mākslu.

Reiz Elīzai (diplomētai režisorei, augošam organismam) bijia plāns. Taču tas bija tik plāns, tikpat kā neredzams, ka Elīzai pat tādi jautājumi kā “par ko es kļūšu, kad izaugšu liela?” kļuva caurspīdīgi kā asaras. Nu ikdienu viņa pavada aiz iztēles un lai kur dotos, ļoti, ļoti uzmanīgi klausās.


Ierašanās 13:00

Pataiga ar mammām, tētiem, māsām, brāļiem un kaķi Ojāru

Jauno mākslinieku skaņdarba veidošana 13:40-14:40

Svinīgais pirmatskaņojums 15:00-15:30


18.09. mākslinieces Sabīnes Šnē zīmēšanas darbnīca ar kolāžas elementiem “Zaļas debesis un zila zeme. Kādā krāsā ir ūdens?”

Darbnīca notiks latviešu valodā.

Darbnīcas ietvaros būs iespēja attēlot dažādas ainavas. Īstas un izdomātas, dzīvas vai nedzīvas. Tādas, kuras gribētos pasargāt un tādas, par kurām būtu vienalga. Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja uzzināt par vides piesārņojuma problēmām padomju savienībā un reflektēt, kā laiki, kurus nepiedzīvojām, ietekmē mūsu dzīves šodien. Par ekoloģiskās nebūšanām toreiz un tagad.

Darbnīcu iedvesmojis Daiņa Īvāna un Artūra Snipa raksts “Par Daugavas likteni domājot”, kas tika publicēts 1986. gadā žurnālā “Literatūra un māksla”, un sniedza nozīmīgu artavu Daugavpils HES būvniecības apstādināšanā un nospēlēja lomu Atmodas procesos.


25.09. ķekatu staigāšanas darbnīca

ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas muzikantu, dančmeistaru un mākslinieku kopienu "Rīgas Danči", kas kopā ar Berlīnē dzīvojošo turku mākslinieku Ahmetu Ogutu veidoja performanci “Balansējošie karogi” Baltās Nakts Survival Kit programmas “Nakti vajag noķert” šī gada 3. septembrī.

Darbnīca notiks latviešu valodā.


02.10. mākslinieču apvienības “StichIt” izšūšanas darbnīca “Framed in Belarus” lielākiem un pavisam lieliem bērniem.

Darbnīca notiks angļu valodā.

Projekta #FramedinBelarus mērķis ir pastāstīt par katru netaisnīgi notiesāto Baltkrievijas pilsoni un izveidot viņu portretus, izmantojot tradicionālo baltkrievu izšūšanas tehniku ar sarkaniem diegiem uz balta fona, un tādējādi ar tautiskā koda ornamenta palīdzību fiksēt nozīmīgu Baltkrievijas vēstures posmu.

Izšūšanas process ir ilgstošs un meditatīvs, kas ļauj koncentrēties uz domām un jūtām par konkrēto arestēto. Laiks ir tas, kas cilvēkam cietumā tiek atņemts, un laiks ir tas mazais upuris, ko mēs ziedojam, veidojot politiskā ieslodzītā portretu.

Izšuvumi veltīti Baltkrievijas politieslodzītajiem. Uz tiem ir īss stāsts par viņu arestu, bet augšpusē – tautisks nodarījuma apzīmējums. Projektam piemīt sociālās akcijas raksturs. Tie, kuri pēc reģistrācijas vietnē framedinbelarus.net nolemj piedalīties projektā, saņem izšuvumu piegrieztnes un instrukcijas, cietuma adresi, kurā persona atrodas, un informāciju par tīmekļa vietnēm, ar kuru starpniecību var atbalstīt notiesātos. Izšūšanas process kļūst par meditācijas formu par ieslodzīto likteni. No izšūtajām cietuma sienām krīt akmeņi – tas nozīmē cerību. Visa projekta kontekstā var secināt, ka atslēga uz brīvību ir kopīga rīcība.

Projekta galīgais veidols būs visu izšūto portretu kopīga sega, kas būs taustāms simbols politisko notikumu un cilvēku likteņu savijumam.


09.10. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas mediatoru veidota darbnīca.

Darbnīca notiks latviešu valodā.


16.10. orientēšanās pārgājiens un ekskursija Vecrīgā esošajās Barikāžu piemiņas vietās kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja komandu.

Darbnīca notiks latviešu valodā.*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.