en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

HEARING VOICES CAFÉ: Ukrainas bēgļu programma (07.09., 14.09., 21.09., 28.09., 05.10. )


07.09., 14.09., 21.09., 28.09., 05.10.

“The Hearing Voices Café”
Mediētu sarunu un performanču cikls ukraiņu kopienai Latvijā

17.30

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiek krievu valodā, pieejams tulkojums angliski un ukrainiski.


“The Hearing Voices Café” ir cieņpilna un droša sarunu un diskusiju telpa, kas dod vietu neuzklausītajām balsīm un stāstiem un palīdz tām apvienoties un pieņemties skaļumā, veidojot vienu kolektīvu prasību tikt atzītiem un pamanītiem. Katrs sarunu vakars iesāksies ar tēmu, ar ko iepazīstinās sarunu vakara veidotājas Ilze Dzenovska un Marija Zenkova un lūgtie mākslinieki, kas, izmantojot mākslas valodas un personīgus stāstus, iesaistīsies un iepazīs dažādos stāstus un balsis, kas vijas ap “The Hearing Voices Café” kopienu. Mūsu iekšējām balsīm ir dažāda intensitāte un attiecības ar ārējo pasauli. Tās tiek slāpētas, kritizētas, sistemātiski neiesaistot sociālajā pasaules attēlā jautājumus, par ko runāt ir sarežģīti, un kopienas, kuru stāstus dzirdēt neesam ieraduši. Mēs runāsim gan par intuīciju, vientulību, radīšanas un atjaunošanās spēku, vainas sajūtu un brīvību, caur savstarpēju atbalstu un individuāliem pētījumiem par kara pieredzi, pārdzīvojumu un dzīvi Latvijā stiprinot vienotas komūnas sajūtu un spēku, kas Latvijas sociālajā vidē iekļaujas nevis pasīvi kā cietušais, bet kā aktīva un neapslāpējama sabiedrības daļa.


“The Hearing Voices Café” Latvijā tiek veidots kā ukraiņu un latviešu kopprojekts, ko sadarbībā ar LLMC un festivālu Survival Kit organizē Ilze Dzenovska un māksliniece Marija Zenkova un kurā piedalīsies mākslinieku un mūziķi gan no Latvijas, gan Ukrainas.

Visi projektā notiekošie pasākumi noritēs krievu valodā, nepieciešamības gadījumā nodrošinot arī tulkošanu ukraiņu un angļu valodā.

Pasākumu laikā kafejnīcas telpā būs atvēlēta vieta arī rotaļām un zīmēšanām, tāpēc pasākumos ar prieku gaidīsim arī ģimenes, mātes un tēvus ar savām atvasēm.

Par uzkodām un dzērieniem patīkamākai atmosfērai rūpēsies restorāns “Borščs - vakariņas pie ukrainietēm”.


Projekta ietvaros plānoti pieci sarunu vakari, kuros ar saviem stāstiem, dziesmām un mākslinieciskajām praksēm klātesošos dalībniekus atbalstīs dziedātāja Helēna Kozlova, aktieris Gerds Lapoška, mūziķu duets Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, keramiķe Viktorija Broka, tradicionālā dziedātāja Janta Meža un bandūriste Darja Leleko. Taču kafejnīca būs atvērta apmeklētājiem ik vakaru, aicinot visus interesentus uzzināt vairāk par “Hearing Voices Café”, kā arī nodoties neformālām sarunām un performatīviem eksperimentiem.


“The Hearing Voices Café” ir atvērts visiem interesentiem.

Ja vēlies uzzināt vairāk un pievienoties projekta dalībniekiem, kā arī jebkādu jautājumu gadījumā, lūgums rakstīt uz sofija@lcca.lv

Mēs ļoti priecāsimies palīdzēt!


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.