Atklāšanā aicinājām satikt visus rezidencēs iesaistītos jauniešus – mākslas darbu līdzautorus, kā arī māksliniekus no Latvijas un Norvēģijas, kas piedalījās projekta ieviešanā Latvijā. Atklāšanas dienā notika gan Andas Lāces un Antūžu pamatskolas skolēnu vadīta performance "Kur kāpurs rāpo", kurā ikvienam bija iespēja iepazīties ar Andas rezidencē izveidoto kāpuru un iedarbināt to kopīgā performatīvā notikumā, gan Kristīnes Brīniņas un Liepājas Katoļu pamatskolas skolēnu vadīta performance "Nesatricināmais kalns", kurā ikviens tika aicināts caur kustību atsaukties jauniešu aicinājumam "būt kalnam" – pārvarēt kaunu būt pašam, pētīt sevi kā spēcīgu formu un daļu no kaut kā lielāka.
Mākslinieki Kristīne Brīniņa, Vika Eksta, Gundega Evelone, Anda Lāce, Eva Vēvere, Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs 2023. gada pavasarī projekta "Mākslinieks ir klātesošs - Laikmetīgās mākslas rezidences skolās" ietvaros veidoja laikmetīgās mākslas projektus 6 Latvijas skolās – Aglonas vidusskolā, Antūžu pamatskolā, Bolderājas pamatskolā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, Liepājas Katoļu pamatskolā un Strenču pamatskolā. Mākslinieku rezidenču rezultātā tapa 6 mākslas darbi, kuru veidošanā piedalījās jaunieši vecumā no 9-18 gadiem. Tie atklāj jauniešiem Latvijas reģionos aktuālas tēmas.
Plašāka informācija par projektu "Mākslinieks ir klātesošs" atrodama šeit.Projekts "Mākslinieks ir klātesošs – laikmetīgās mākslas rezidences skolās" (Nr.EEZ/2022/2/27) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība" konkursa "Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai" ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 228 713,36 EUR, no kurām 194 406,36 EUR sedz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, bet 34 307,00 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta mērķis ir veicināt Latvijas bērnu un jauniešu iesaisti laikmetīgās mākslas procesos.