en

Programma

Festivālā Survival Kit 13 sadarbībā ar Gētes institūtu notiks vērienīga pasākumu programma, kas pievērsīsies demokrātijas, vārda un izteiksmes brīvības jēdzienu izvērtēšanai Atmodas laika Latvijas, Ukrainas kara un mūsdienu politiskās dažādības kontekstā. “The Hearing Voices Café” programma iemājos festivāla ietvaros izveidotā pop-up kafejnīcā, kas sadarbībā ar “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm” komandu būs atvērta visu festivāla laiku.


“Hearing Voices Café” projekts ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


Programmas kalendārs:

https://drive.google.com/file/d/1CUYzfgYwtjJsYloEU9JvUz4g2FaulFKQ/view?usp=sharing

Lasīt vairāk

13. oktobris, NEPASTARPINĀTĪBAS PRAKSE: “SOLIDARITĀTES SEANSS”


CETURTDIENA, 13. oktobris

Nepastarpinātības prakse: “Solidaritātes seanss”
Dokumentālo īsfilmu izlase no Ukrainas un saruna par mākslinieka iesaistītu klātbūtni

19.00

Norises vieta: “Hearing Voices Café”, Pils iela 23

Pasākums notiks angļu valodā.


Sniedzot intīmu kara, okupācijas un piespiedu migrācijas apstākļos nonākušu cilvēku portretējumu, videodarbu sērija no Ukrainas piedāvā nepiespiestu un nepastarpinātu ieskatu filmu veidotāju pašreizējās praksēs plaša mēroga kara apstākļos. Desmit filmās rādīta cilvēku dzīve, kas 24. februārī vienā naktī mainījās, miljoniem miermīlīgu iedzīvotāju kļūstot par plaša mēroga kara, humānās krīzes, brīvprātīgo kustības, migrācijas un pretošanās upuriem, skatītājiem un dalībniekiem. Visi videodarbi, kas veidoti, lai saglabātu un attīstītu liecības, pārdomas un izjūtas, ir radīti, pateicoties vizuālajiem māksliniekiem, kuri dzīvo Ukrainā pēc Krievijas iebrukuma sākuma. Programmā iekļauti darbi, ko veidojuši Alisa Siziha, Darja Molokojedova, Darina Snižko, Jūdžīns Arlovs, Liera Polianskova, Marija Matiašova, Taja Kabajeva, Zoja Laktionova, Marička Lukjančuka.

Pirms video darbu sērijas tiešsaistē dzirdēsim programmas kuratora un ESI (Emergency Support Iniciative) dibinātāja Serža Klimko ievadvārdus.


Par ESI:

Kopš pirmajām dienām, kad Krievija uzsāka visaptverošu karu pret Ukrainu, Kijevas biennāle ir uzsākusi ārkārtas atbalsta iniciatīvu, kas paredzēta Ukrainas mākslas un kultūras jomas pārstāvjiem, kuri nonākuši grūtībās. Tās galvenais mērķis ir atbalstīt cilvēkus, kas palikuši Ukrainā, un sniegt viņiem tūlītēju finansiālu palīdzību okupācijas un/vai pārceļošanas apstākļos. ESI atbalsta mākslas rezidences Ukrainā, kas paplašinājušas savas iespējas uzņemt no kara zonām aizbēgušos cilvēkus un nodrošināt kultūras kopienas locekļiem drošu dzīves un darba vietu, kā arī dokumentālos un mākslas projektus, kas veltīti kara liecību vākšanai un pašreizējās situācijas Ukrainā atspoguļošanai.

Uzzini vairāk par ESI un ziedo šeit:

 https://esi.kyivbiennial.org/en


Seržs Klimko ir praktizējošs kurators, kultūras menedžeris un pētnieks, kas strādā vizuālās un performatīvās mākslas, mūzikas un urbāno ekosistēmu pētījumu krustpunktā. Viņš ir bijis vairāku kultūras un mākslas projektu kurators Barselonā, Ženēvā, Karlsrūē, Kijivā, Maskavā, Prāgā, Tbilisi, Vīnē un Varšavā. Seržs ir Kijivas biennāles – starptautiska mākslas, zināšanu un politikas foruma, kas apvieno izstādes un diskusiju platformas, - rīkotājdirektors. Viņš ir Ārkārtas atbalsta iniciatīvas dibinātājs, kas tika uzsākta Krievijas iebrukuma Ukrainā sākumā, lai palīdzētu Ukrainas mākslinieku kopienai bezprecedenta apstākļos. Kultūras studiju maģistrs, dzīvo Kijivā, Ukrainā.


“The Hearing Voices Cafe” ir Gētes institūta projekts, kas tiek īstenots kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mīkstināšanai.


*Pasākumu iespējams apmeklēt arī cilvēkiem ar invaliditāti. Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar vides pieejamības raksturojumu (latviešu un krievu valodā). Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības vai ir radušies jautājumi par festivāla pieejamību, lūdzam rakstīt mums uz e-pastu mara@lcca.lv