en

Programma


Lasīt vairāk

MĀKSLA NOSARGĀT PUTNIŅA DZIESMU: Saruna par kultūras institūciju nozīmi drošības uzturēšanā


Pāvels Vodziņskis ir režisors, kurators, rakstnieks, Varšavas biennāles vadītājs. Viņš analizē un kritiski reflektē par mūsdienu attiecībām starp politisko varu un kapitālu un cenšas radīt sistēmiskas alternatīvas. Vairāku desmitu performanču autors, tostarp “Solidaritāte. Attēlojums” (2017), “Solidaritāte. Jaunais projekts” (2017), “Globālais pilsoņu karš” (2018), kā arī tekstu, kas publicēti, piemēram, izdevumos “Dwutygodnik”, “Dialog”, “Le Monde diplomatique”. Lektors Varšavas SWPS Universitātē, līdzkurators izstādē “Organizēsim savu nākotni!” (2019) un “Seeing Stones and Spaces Beyond the Valley” (2022) Varšavas biennālē.

Terēza Stejskalova ir kuratore un pētniece, kas pēta (post)sociālistisko vizuālo kultūru no feministiskās un postkoloniālās perspektīvas. Viņa publicē tekstus akadēmiskos un neakadēmiskos žurnālos (piemēram, “Artmargins Online”, “Journal of Visual Art Practice”) un (līdz)kūrē projektus un izstādes (piemēram, “We Are All Emotional”, Prāga, 2022; “Upon All of Us Equally”, Bukareste, 2019; “Biafra of Spirit”, Nacionālā galerija Prāgā, 2017). Viņa lasa lekcijas Prāgas Skatuves mākslas akadēmijā. Viņa ir tranzit.cz, mākslas biennāles “Matter of Art” galvenā rīkotāja, programmas direktore. Stejskalova dzīvo Prāgā.

Vasils Čerepaņins ( Ukraina, 1980) vada Vizuālās kultūras pētniecības centru (VCRC), institūciju, ko viņš līdzdibināja Kijivā 2008. gadā kā akadēmisko, mākslas un aktīvistu kopienu sadarbības platformu. Viņš ir filozofijas doktors (estētika), pasniedzis lekcijas Kijivas Nacionālajā universitātē – Mohylas akadēmijā, Eiropas Viadrinas universitātē Frankfurtē pie Oderas, Helsinku universitātē, Berlīnes Brīvajā universitātē, Merca akadēmijā Štutgartē, Vīnes universitātē, Politikas kritikas progresīvo studiju institūtā Varšavā un Greifsvaldes universitātē. 2016. gadā viņš bija viespētnieks Cilvēkzinātņu institūtā Vīnē. Viņš ir līdzredaktors “Guidebook of the Kyiv International” (Medusa Books, 2018) un “'68 NOW” (Archive Books, 2019), kā arī kurators izstādēm “The European International” (Rijksakademie van beeldende kunsten, Amsterdama, 2018), “Hybrid Peace” (Stroom, Hāga, 2019) un “Armed Democracy” (Biennale Warszawa 2. izdevums, 2022) u. c. VCRC ir Kijivas biennāles (The School of Kyiv, 2015; The Kyiv International, 2017; The Kyiv International-'68 NOW, 2018; Black Cloud, 2019; Allied, 2021) organizators un Austrumeiropas biennāļu alianses dibinātājs. VCRC 2015. gadā saņēmis Eiropas Kultūras fonda Princeses Margrietas balvu kultūrā, bet 2018. gadā – Igora Zābela balvas grantu kultūrā un teorijā.

Seržs Klimko ir praktizējošs kurators, kultūras menedžeris un pētnieks, kas strādā vizuālās un performatīvās mākslas, mūzikas un urbāno ekosistēmu pētījumu krustpunktā. Viņš ir bijis vairāku kultūras un mākslas projektu kurators Barselonā, Ženēvā, Karlsrūē, Kijivā, Maskavā, Prāgā, Tbilisi, Vīnē un Varšavā. Seržs ir Kijivas biennāles – starptautiska mākslas, zināšanu un politikas foruma, kas apvieno izstādes un diskusiju platformas, - rīkotājdirektors. Viņš ir Ārkārtas atbalsta iniciatīvas dibinātājs, kas tika uzsākta Krievijas iebrukuma Ukrainā sākumā, lai palīdzētu Ukrainas mākslinieku kopienai bezprecedenta apstākļos. Kultūras studiju maģistrs, dzīvo Kijivā, Ukrainā.