en

Programma


Lasīt vairāk

HEARING VOICES CAFÉ: Ukrainas bēgļu programma


"The Hearing Voices Café" bija mediētu sarunu un perfomanču cikls, veltīts ukraiņu kopienai Latvijā. Tā bija cieņpilna un droša sarunu un diskusiju telpa, kas sniedza vietu neuzklausītajām balsīm un stāstiem un palīdzēja tām apvienoties un kļūt skaļākām, veidojot vienu kolektīvu prasību - tikt atzītiem un pamanītiem. Katrs sarunu vakars iesākās ar tēmu, ko iepazīstināja sarunu vakara vadītājas Ilze Dzenovska un Marija Zenkova, un lūgtie mākslinieki, kas, izmantojot mākslas valodas un personīgus stāstus, iesaistījās un iepazina atšķirīgos stāstus un balsis, kas vijas ap kopienas dalībniekiem.

Projekta ietvaros norisinājās pieci sarunu vakari, kuros ar saviem stāstiem, dziesmām un mākslinieciskajām praksēm klātesošos dalībniekus atbalstīja dziedātāja Helēna Kozlova, aktieris Gerds Lapoška, mūziķu duets Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, keramiķe Viktorija Broka, tradicionālā dziedātāja Janta Meža un bandūriste Darja Leleko. Pati kafejnīca bija atvērta apmeklētājiem ik vakaru, aicinot visus interesentus uzzināt vairāk par notikumu, kā arī nodoties neformālām sarunām un performatīviem eksperimentiem.


Mūsu iekšējām balsīm piemīt dažāda intensitāte un attiecības ar ārējo pasauli. Tās tiek slāpētas, kritizētas, sistemātiski neiesaistot sociālajā pasaules attēlā jautājumus, par ko runāt ir sarežģīti, un kopienas, kuru stāstus dzirdēt neesam ieraduši. Mēs runāsim gan par intuīciju, vientulību, radīšanas un atjaunošanās spēku, vainas sajūtu un brīvību caur savstarpēju atbalstu un individuāliem pētījumiem par kara pieredzi, pārdzīvojumu un dzīvi Latvijā stiprinot, vienotas komūnas sajūtu un spēku, kas Latvijas sociālajā vidē iekļaujas, nevis pasīvi kā cietušais, bet kā aktīva un neapslāpējama sabiedrības daļa.


“The Hearing Voices Cafe” bija Gētes institūta projekts, kas tika īstenota kā daļa no visaptveroša pasākumu kopuma ar VFR Ārlietu ministrijas mērķfinansējumu no 2022. gada budžeta papildinājuma Krievijas agresīvā kara Ukrainā seku mazināšanai.