Tabita Rezēre (1989, Parīze) ir bezgalība, kas ilgojas piedzīvot sevi. Mūžīga meklētāja – viņa kā māksliniece, pielūdzēja, joga, dūla un zemnieka mācekle iet savu ceļu, kurā caur saikni ar zemi, senčiem un dziesmām savijas ārstniecības māksla un zinātne.
Viņas starpdimensiju prakses tiecas savienot zinātnes – organiskās, elektroniskās un garīgās – kā dziednieciskās tehnoloģijas, kas kalpo pārejai uz sirds apziņu. Aptverot digitālo, ķermenisko un senču atmiņu, viņa iedziļinās zinātniskās fantāzijās un mistiskās sfērās, lai cīnītos ar koloniālajām brūcēm un enerģētisko nelīdzsvarotību, kas ietekmē mūsu ķermeņa, gara un prāta dziesmas.
Sfēru dziesma
Varš, Senegālas gobelēns, skaņa, 2018
“Sfēru dziesma” ir uzaicinājums baudīt skaņas ainavas debesu valstībās.
Četri apļi savijas, veidojot sfērisku kuboktaedru jeb Genesa kristālu – svētu ģeometrisku simbolu, kas uzskatīts par spēcīgu gan individuālās, gan kolektīvās, gan planētas dziedināšanas rīku: pastāv pārliecība, ka dzīvības enerģija harmoniski plūst caur īpašām ģeometriskām formām, kas atspoguļo dabā un kosmosā sastopamos augšanas modeļus.
Šī skaņu ainava piedāvā stāstus par radīšanas skaņām no dažādu kultūru kosmoloģijām visā pasaulē – Āfrikas, Ziemeļamerikas un Austrālijas –, kur skaņa tiek uzskatīta par radīšanas sākotnējo impulsu. Par to var turpināt stāstīt vēl, iekļaujot stāstus par astrofiziku, ģeometriju, un garīgajām zinātnēm, lai iedziļinātos skaņas radošajā spēkā.
Iedvesmojoties no planētas akustikas un polifoniskām balsīm, “Sfēru dziesma” aicina doties ceļojumā kosmosa pirmsākumos.
Iekšējā uguns
Digitālā druka, 2016–2017
“Iekšējā uguns” ir dabiska izmēra digitālo pašportretu sērija. Sērija pēta mākslinieces identitātes, centienu un pretrunu politiku un iztēli, naviģējot sociālās varas arhitektūras un intensīvo jūtu sarežģītībā. Darbu sērija iemieso Melnās sievietes arhetipus rases, seksualitātes, garīguma, tehnoloģiju un kapitālu aspektā, kartējot šo naratīvu ietekmi uz viņas pašas un kolektīvo prātu un sirds ainavām.