en

Programma


Lasīt vairāk

BĒRNIEM VISS ATĻAUTS: Ģimeņu svētdienas


"Bērniem viss atļauts" bija Survival Kit 13 publiskā programma mazajiem apmeklētājiem, katru svētdienu rītos organizējot darbnīcas un ekskursijas.

Iepazīsti izstādi kopā ar runci Ojāru!



11.09. Skaņu darbnīca ar eksperimentālā teātra režisori un Survival Kit 13 sadarbības radio raidījuma “Volnenija” veidotāju Elīzu Dombrovsku.

Kopīgi tika veidots skaņdarbs “Es te MAZIŅŠ” ar bērniem & co. Tās laikā kā pēdas dubļos, kokā iegrebti vārdi vai mīļš, kluss paldies, izmantojot apzinātās klausīšanās metodi, dalībnieki tika aicināti apjaust sevi telpās, lielās vai mazās, un savas sajūtas dokumentēt audiāli, lai kā diži mākslinieki radītu dižu mākslu.

Reiz Elīzai (diplomētai režisorei, augošam organismam) bijia plāns. Taču tas bija tik plāns, tikpat kā neredzams, ka viņai pat tādi jautājumi kā “par ko es kļūšu, kad izaugšu liela?” kļuva caurspīdīgi kā asaras. Nu ikdienu viņa pavada iztēlē, un lai kur arī dotos, ļoti, ļoti uzmanīgi klausās.

18.09. Mākslinieces Sabīnes Šnē zīmēšanas un kolāžu darbnīca “Zaļas debesis un zila zeme. Kādā krāsā ir ūdens?”

Darbnīcas ietvaros bija iespēja attēlot dažādas ainavas. Īstas un izdomātas, dzīvas vai nedzīvas. Tādas, kuras gribētos pasargāt, un tādas, par kurām nebūtu jāuztraucās. Darbnīcas dalībniekiem bija iespēja uzzināt par vides piesārņojuma problēmām Padomju Savienībā un reflektēt, kā laiki, kurus nepiedzīvojām, ietekmē mūsu dzīves šodien. Par ekoloģiskajām neērtībā toreiz un tagad.

Darbnīcu iedvesmojis Daiņa Īvāna un Artūra Snipa raksts “Par Daugavas likteni domājot”, kas tika publicēts 1986. gadā žurnālā “Literatūra un māksla”, un sniedza nozīmīgu artavu Daugavpils HES būvniecības apstādināšanā un Atmodas procesos.

25.09. Ķekatu staigāšanas darbnīca ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas muzikantu, dančmeistaru un mākslinieku kopienu "Rīgas Danči", kas kopā ar Berlīnē dzīvojošo turku mākslinieku Ahmetu Ogutu veidoja performanci “Balansējošie karogi” Baltās Nakts Survival Kit programmas “Nakti vajag noķert” 2022. gada 3. septembrī.

02.10. Mākslinieču apvienības “StichIt” izšūšanas darbnīca “Framed in Belarus”.

Projekta #FramedinBelarus mērķis bija vēstīt par katru netaisnīgi notiesāto Baltkrievijas pilsoni un veidot to portretus, izmantojot tradicionālo baltkrievu izšūšanas tehniku ar sarkaniem diegiem uz balta fona, un tādējādi ar tautiskā koda ornamenta palīdzību fiksēt nozīmīgu Baltkrievijas vēstures posmu.

Izšūšanas process ir ilgstošs un meditatīvs, kas ļauj koncentrēties uz domām un jūtām par konkrēto arestēto. Laiks ir tas, kas cilvēkam cietumā tiek atņemts, un tas nelielais upuris, ko mēs ziedojam, veidojot politiski ieslodzītā portretu.

Uz izšuvumiem tika atspoguļots neliels stāsts par Baltkrievijas politieslodzīto arestu. Projektam piemita sociālās akcijas raksturs. Izšūšanas process kļuva par meditācijas formu. No izšūtajām cietuma sienām krita akmeņi – kā simbols cerībai. Visa projekta kontekstā var secināt, ka atslēga uz brīvību ir kopīga rīcība. Projekta noslēdzošais veidols bija visu izšūto portretu kopīga sega, kas iemiesoja taustāmu simbolu par politisko notikumu un cilvēku likteņu savijumu.

09.10. Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas mediatoru veidota darbnīca.

16.10. Orientēšanās pārgājiens un ekskursija Vecrīgā esošajās Barikāžu piemiņas vietās kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja komandu.